Halitóza u psa

 

Špatný dech může mít u psů různé příčiny. Od jednoduchých nečistot zubů až po vážná onemocnění, je možné téměř vše. V následujícím textu si vysvětlíme, které spouštěče jsou možné a co s nimi můžete dělat.

Možné příčiny zápachu v ústech u psů

Existuje několik možných příčin špatného dechu vašeho psa. V závislosti na spoušti se mohou opatření potřebná k odstranění špatného dechu měnit.

Špatný dech kvůli zubním problémům

Hnisavé, nebo shnilé zuby mohou u psů způsobit špatný dech. To platí také pro zbytky zubního kamene a jídla, které se rozkládají v mezerách nebo mezizubních prostorech, a mohou tak také způsobovat zápach dechu.

Špatný dech z úst a krku

Za špatný dech psa však nejsou zodpovědné vždy zuby. Kromě toho může být zápach způsoben také uvíznutím cizích předmětů, jako jsou kousky dřeva nebo zbytky potravin v ústech zvířete. Podobně ekzém, zánět nebo někdy také nádory v ústech a krku psa jsou myslitelné jako příčina špatného dechu.

Ústní pach prostřednictvím stravy

Je však také možné, že špatný dech je způsoben stravou psa. To může nastat například tehdy, když samotné jídlo už voní špatně, jak se často vyskytuje například u druhů obsahujících ryby. Kromě toho krmení droby, jako je bachor a nesnášenlivost krmiva, patří mezi myslitelné spouštěcí prvky pro pachy způsobené špatnou výživou.

Špatný dech z výkalů

Bohužel, někteří psi mají špatný zvyk jíst výkaly jiných zvířat. Samozřejmě to také způsobuje špatný dech. Kromě toho zvyšuje riziko, že váš čtyřnohý přítel bude infikován parazity, jako je Giardia, nebo jiné nemoci. Proto byste určitě měli tomuto chování zabránit nejen s ohledem na zápach z úst.

Halitóza může u psů indikovat onemocnění

Kromě zmíněných příčin existuje i řada nemocí, které mohou u psů vést ke špatnému dechu. Patří sem například onemocnění žaludku, gastritida, cukrovka, problémy s ledvinami, onemocnění jater a infekce gastrointestinálního traktu.

Rozpoznat příčiny zápachu u psů

Částečně je již možné uzavřít příčinu na základě typu zápachu. Například, pokud dech vašeho mazlíčka páchne močí, znamená to onemocnění ledvin. Je-li cítit kovový zápach, je pravděpodobné krvácení během změny zubů. Hořký a kvašený zápach je naproti tomu známkou zanícených žaludečních sliznic, zatímco ovocný, sladký špatný dech naznačuje cukrovku.

Kdy jsou psi se špatným dechem důvodem pro veterináře

Pokud není jasné, že špatný dech vašeho psa je způsoben nesprávným jídlem, nebo zbytky a cizími tělesy v ústech, měli byste se určitě domluvit s veterinářem.

Koneckonců, zápach v ústech může být vyvolán nepohodlí zubů, nebo dokonce vážným onemocněním, které vyžaduje naléhavou léčbu. Veterinární lékař provede prohlídku vašeho psa. Na základě výsledků zkoušek rozhodne veterinární lékař, která léčebná opatření jsou nezbytná.

Pravidelná zubní péče proti zápachu z úst

Naštěstí v mnoha případech zápach z úst psa není způsoben nemocí, ale jednoduše nedostatkem dentální hygieny. Protože čisté zuby nejen pomáhají se vyhýbat zubním problémům. Kromě toho včasným odstraněním zbytků potravin a usazenin je v mnoha případech také možné zabránit vzniku halitózy od samého počátku.

V této souvislosti je obzvláště důležité a efektivní, abyste si denně čistili zuby svého psa. Kromě toho doporučujeme použít jako léčbu vysoce kvalitní žvýkačky. Ty stimulují produkci slin vašeho čtyřnohého přítele a pomáhají odstraňovat zbytky jídla a plak. Tímto způsobem, žvýkací občerstvení významně přispívá k zdraví zubů a k prevenci, nebo odstranění zápachu z úst u vašeho psa.

Bellfor Dentální Tyčinky proti špatnému dechu u psů                                                                         

Při nákupu žvýkacích tyčinek byste měli určitě věnovat pozornost kvalitě. Konec konců, ne všechny pamlsky jsou zdravé a vhodné pro zubní péči. V každém případě s Bellfor Dentálními tyčinkami si vyberete dobře.

                                                                                     396_new-dentalsticks-aussen-1650x1650

Protože naše žvýkací pamlsky obsahují pouze přírodní přísady a sestávají ze speciálních přísad pro péči o zuby. Díky tomu jsou dobře snášené a zároveň velmi chutné, takže jsou obecně velmi dobře přijímáni psy všech plemen.

S vybranými ingrediencemi, jako je hmyzí protein (z larev černého vojáka), řasami a rozsivkami, jsou Bellfor Dentální Tyčinky ideální pro péči o zuby i pro prevenci a eliminaci halitózy u psů.

Bellfor Zubní Prášek proti usazeninám a zubnímu kameni

Kromě našich zubních tyčinek doporučujeme používat k péči o zuby náš Zubní Prášek na péči o zuby. Speciální kombinace vybraných surovin, jako je křemelina, je ideálním doplňkem žvýkání a čištění zubů u psů.

                                                                                                                   369_new-dentalpulver-250g-1650x1650_1