Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Selhání ledvin u psů

 

Pokud dojde u psů k selhání ledvin (nebo také ledvinová nedostatečnost), má to pro zvíře vážné následky. Koneckonců, ledviny jsou životně důležitým orgánem. Jejich úkolem je odfiltrovat toxiny z těla. Pokud již nejsou schopny tyto znečišťující látky v organismu psa rychle uložit.

Zde je několik důležitých informací o různých formách selhání psí ledviny a jejich příčinách, příznacích a možnostech léčby.

Akutní renální nedostatečnost u psa

U psů se rozlišuje mezi akutní a chronickou renální nedostatečností. Akutní forma může být vyvolána například infekčními chorobami nebo dočasným nedostatkem krevního oběhu, například v důsledku šoku.

Pokud je akutní selhání ledvin zjištěno okamžitě a jsou zahájena vhodná terapeutická opatření, obvykle se mohou dobře léčit a může být plně obnovena funkce ledvin.

Chronické selhání ledvin u psů

Mnohem nebezpečnější je chronická renální nedostatečnost u psů. Při tomto onemocnění ledvin umírá stále více nefronů. Nefrony jsou ledvinová těla, která přebírají filtrování. Výsledkem je, že ledviny v průběhu času ztrácejí stále více výkonu.

Chronická renální nedostatečnost může mít u psů různé příčiny, například v důsledku následujících faktorů:

 • Genetická predispozice
 • poruchy imunitního systému
 • Vliv toxinů z vnějšku
 • Infekce
 • Nádorová onemocnění

Proč je chronické selhání ledvin pro psy tak nebezpečné

Stejně jako my lidé mají psi dvě ledviny, které jsou vysoce účinné. To je samozřejmě výhoda, protože za normálních okolností je vždy zaručeno dostatečné filtrování toxinů. Protože i když jsou části tkáně ledvin poškozeny, je výkon zbývající tkáně stále dostačující k plnění úkolu ledvin.

Na druhou stranu je to však také schopnost, která včas zjišťuje chronickou renální nedostatečnost u psů. Protože klinické příznaky se obvykle vyskytují pouze tehdy, je-li již zničeno přibližně 70 procent nefronů.

Jednou mrtvá ledvinová tkáň se neregeneruje znovu, může být pozdě diagnostikovaná renální insuficience trvalým poškozením života postiženého psa.

Příznaky chronické renální nedostatečnosti u psů

Jakmile poškození nefronů dostatečně pokročilo, může se u psa objevit řada symptomů v důsledku chronické renální nedostatečnosti.

Kromě jiného se chronické selhání ledvin u psů může projevit následujícími příznaky:

 • nevolnost
 • únava
 • nízká chuť k jídlu
 • hubnutí
 • průjem
 • poškozené sliznice

 

Jak nemoc postupuje, mohou nastat srdeční problémy, demineralizace kostí, kalcifikace orgánů, neurologické poruchy, anémie a změny chování.

Pokud se chronická renální nedostatečnost psa neléčí, dojde k selhání ledvin, které pak končí smrtí zvířete.

Diagnóza a léčba

To, zda pes trpí chronickou renální insuficiencí, lze určit močovým a krevním testem, rentgenem a ultrazvukem. Je však také pravda, že diagnóza je obvykle možná pouze tehdy, je-li již ledvinová slabost dobře pokročilá.

Potřebná léčba psa závisí na přesné příčině a závažnosti nedostatečnosti ledvin. Hlavním účelem terapie je zastavit nebo alespoň zpomalit další smrt nefronů tak, aby alespoň zbývající kapacity ledvin zůstaly co nejdéle.

Do jaké míry je léčba chronické renální insuficience úspěšná, závisí v neposlední řadě na spolupráci majitele psa.

                                                                            Bellfor Silné Ledviny

Vnímání psů s chronickým selháním ledvin

Psi s vlastní renální nedostatečností trpí určitými potravinami, vazebným proteinem, který odpovídá hladinám sodíku a fosforu. Snížení bílkovin a fosforu uvolňuje ledviny, jedno z povolení a sodík uvolňuje kardiovaskulární systém.

Protože postižení psi také špatně jedí, jídlo je co nejchutnější. Je důležité, aby se čtyřnohým přátelům poskytovala pitná voda, aby se zjistilo, jak je to možné.

Náš tip pro psy se selháním ledvin

U psů s renální nedostatečností doporučujeme krmení pomocí Bellfor Landgut-Menu. Hypoalergenní masové konzervy obsahují zvláště snadno stravitelný hmyzí protein s vysokou biologickou hodnotou. Výsledkem je, že Bellfor Landgut-Menu může zmírnit ledviny a ne dále zvyšovat selhání ledvin vašeho psa.

 

Detoxikační pravidlo ledvin

Je důležité, aby ledviny zůstaly funkční. To je problém trvalé změny ledvin.

Abychom předešli chorobám, jako je selhání ledvin, je dobré podávat přírodní přípravek Bellfor Nierenkraft, který vede různé detoxikační procesy v těle psa a pomáhá mu zbavit se znečišťujících látek

Pro preventivní opatření s rizikem poranění a selhání ledvin u psů je dobré podávat Bellfor Nierenkarft