Krmivo s hmyzím proteinem

Jsme potěšeni, že Vám můžeme představit naše psí krmivo založené na hmyzu Naturgut-Schmaus a Landgut-Schmaus . Do vývoje jsme dali velkou péči a vložili jsme všechny naše zkušenosti z posledních 25 let a výsledek je velice působivý.

Proč jsme si vybrali bílkoviny hmyzu

Tovární zemědělství je dnes jednou z největších ekologických otázek na světě. A s nárůstem celosvětového počtu obyvatel se v následujících několika desetiletích budou problémy i nadále zvyšovat. Kromě vysoké spotřeby zdrojů je také problém použití antibiotik v chovu zvířat. Krmivo pro psy na bázi hmyzu je pro to ideální alternativou. Použitý hmyz není nemocný, takže ani antibiotika nemusí být použita. Dále produkce přichází s výrazně méně zdrojů. Například ve srovnání s chovem dobytka je pro stejné množství bílkovin třeba jen asi 10 procent energie. 
Jako zdroj bílkovin pro naše Naturgut-Schmaus  a Landgut-Schmaus slouží larvy mouchy (Latinská Hermetia Illucens). 10 dní po vylíhnutí již obsahují všechny důležité složky a ty jsou pak připraveny k dalšímu zpracování. Odpad vzniklý při výrobě se používá jako přírodní hnojivo.

Nejdůležitější přínos pro vašeho psa 

Naše krmivo pro psy Bellfor s hmyzími bílkovinami nejenže chrání životní prostředí, ale pro psy představuje zdravý a dobře stravitelný zdroj potravy. Naše krmivo Naturgut-Schmaus a Landgut-Schmaus jsou charakterizovány mimo jiné následujícími vlastnostmi:

  • Prakticky žádný alergický potenciál
  • Zvláště vysoká stravitelnost
  • Krmivo pro psy bez obilovin
  • Pouze přírodní ingredience.

Proteiny obsažené v našem krmivu Bellfor na bázi hmyzu jsou snadno stravitelné. Jejich biologická hodnota je asi 85% .

Stejně jako ostatní naše produkty, i tyto dva druhy krmiv jsou bez přidání obilí. To je přínosné pro zdraví vašeho psa. Bezproblémové krmivo pro psy zaručuje vyváženější hladinu cukru v krvi. To prospívá jak jejich pohodě, tak i zdraví. 

 

Existují dobré důvody, proč jsme si vybrali proteiny hmyzu.

Důvod číslo 1: kvalita

Naše hmyzí proteiny obsahují 18 různých aminokyselin. Mezi nimi je všechen 10, které jsou pro psy zásadní. Nejdůležitější jsou ty aminokyseliny, které tělo nemůže vyrábět samo o sobě, a které musí být proto absorbovány prostřednictvím stravy. Komplexní aminokyselinový profil činí hmyzí protein zvláště cenný. Protože zajišťuje, že může být pro tělo psa velmi dobře využitý

Důvod č. 2: kompatibilita

Kromě kvality naše hmyzí proteiny přesvědčují především svojí snášenlivostí. Nezvyklý zdroj bílkovin má extrémně malý potenciál alergie. Potraviny jsou proto také ideální pro psy s potravinovými alergiemi a zvláště výživně citlivými zvířaty.

Důvod číslo 3: udržitelnost

Ve společnosti Bellfor nechceme jen vyrábět krmivo vhodné pro psy. Současně je také důležité, abychom se zaměřili na udržitelnost ve výrobě. Z tohoto důvodu používáme především suroviny z regionu pro všechny naše produkty. Výroba masa přesto představuje významný dopad na životní prostředí i krátkými dopravními cestami. Hospodářská zvířata, jako je skot, vyžadují spoustu místa a vyprodukují velké množství skleníkových plynů. Již dnes je pro výrobu masa k dispozici přibližně tři čtvrtiny veškeré zemědělské půdy. 

Vzhledem k tomu, že celosvětová populace bude nadále růst v nadcházejících desetiletích, požadavky na maso a tím i dopad na životní prostředí, který způsobuje, se budou i nadále zvyšovat.

Hmyz je perfektní alternativou, protože potřebuje podstatně méně prostoru a nevyvíjejí ani žádné skleníkové plyny. Larvy z mouchy, které používáme pro naše hmyzí proteiny, jsou frugální a krmíme výhradně organickým odpadem.

Vzhledem k tomu, že se naše výroba zříká použití jakýchkoli přísad, konečný produkt je vhodné přírodní krmivo pro vaše psy.

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení