Krmivo s hmyzím proteinem

Jsme potěšeni, že Vám můžeme představit naše psí krmivo založené na hmyzu Naturgut-Schmaus a Landgut-Schmaus . Do vývoje jsme dali velkou péči a vložili jsme všechny naše zkušenosti z posledních 25 let a výsledek je velice působivý.

Proč jsme si vybrali bílkoviny hmyzu

Tovární zemědělství je dnes jednou z největších ekologických otázek na světě. A s nárůstem celosvětového počtu obyvatel se v následujících několika desetiletích budou problémy i nadále zvyšovat. Kromě vysoké spotřeby zdrojů je také problém použití antibiotik v chovu zvířat. Krmivo pro psy na bázi hmyzu je pro to ideální alternativou. Použitý hmyz není nemocný, takže ani antibiotika nemusí být použita. Dále produkce přichází s výrazně méně zdrojů. Například ve srovnání s chovem dobytka je pro stejné množství bílkovin třeba jen asi 10 procent energie. 
Jako zdroj bílkovin pro naše Naturgut-Schmaus  a Landgut-Schmaus slouží larvy mouchy (Latinská Hermetia Illucens). 10 dní po vylíhnutí již obsahují všechny důležité složky a ty jsou pak připraveny k dalšímu zpracování. Odpad vzniklý při výrobě se používá jako přírodní hnojivo.

Nejdůležitější přínos pro vašeho psa 

Naše krmivo pro psy Bellfor s hmyzími bílkovinami nejenže chrání životní prostředí, ale pro psy představuje zdravý a dobře stravitelný zdroj potravy. Naše krmivo Naturgut-Schmaus a Landgut-Schmaus jsou charakterizovány mimo jiné následujícími vlastnostmi:

  • Prakticky žádný alergický potenciál
  • Zvláště vysoká stravitelnost
  • Krmivo pro psy bez obilovin
  • Pouze přírodní ingredience.

Proteiny obsažené v našem krmivu Bellfor na bázi hmyzu jsou snadno stravitelné. Jejich biologická hodnota je asi 85% .

Stejně jako ostatní naše produkty, i tyto dva druhy krmiv jsou bez přidání obilí. To je přínosné pro zdraví vašeho psa. Bezproblémové krmivo pro psy zaručuje vyváženější hladinu cukru v krvi. To prospívá jak jejich pohodě, tak i zdraví. 

 

Existují dobré důvody, proč jsme si vybrali proteiny hmyzu.

Důvod číslo 1: kvalita

Naše hmyzí proteiny obsahují 18 různých aminokyselin. Mezi nimi je všechen 10, které jsou pro psy zásadní. Nejdůležitější jsou ty aminokyseliny, které tělo nemůže vyrábět samo o sobě, a které musí být proto absorbovány prostřednictvím stravy. Komplexní aminokyselinový profil činí hmyzí protein zvláště cenný. Protože zajišťuje, že může být pro tělo psa velmi dobře využitý

Důvod č. 2: kompatibilita

Kromě kvality naše hmyzí proteiny přesvědčují především svojí snášenlivostí. Nezvyklý zdroj bílkovin má extrémně malý potenciál alergie. Potraviny jsou proto také ideální pro psy s potravinovými alergiemi a zvláště výživně citlivými zvířaty.

Důvod číslo 3: udržitelnost

Ve společnosti Bellfor nechceme jen vyrábět krmivo vhodné pro psy. Současně je také důležité, abychom se zaměřili na udržitelnost ve výrobě. Z tohoto důvodu používáme především suroviny z regionu pro všechny naše produkty. Výroba masa přesto představuje významný dopad na životní prostředí i krátkými dopravními cestami. Hospodářská zvířata, jako je skot, vyžadují spoustu místa a vyprodukují velké množství skleníkových plynů. Již dnes je pro výrobu masa k dispozici přibližně tři čtvrtiny veškeré zemědělské půdy. 

Vzhledem k tomu, že celosvětová populace bude nadále růst v nadcházejících desetiletích, požadavky na maso a tím i dopad na životní prostředí, který způsobuje, se budou i nadále zvyšovat.

Hmyz je perfektní alternativou, protože potřebuje podstatně méně prostoru a nevyvíjejí ani žádné skleníkové plyny. Larvy z mouchy, které používáme pro naše hmyzí proteiny, jsou frugální a krmíme výhradně organickým odpadem.

Vzhledem k tomu, že se naše výroba zříká použití jakýchkoli přísad, konečný produkt je vhodné přírodní krmivo pro vaše psy.