Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Kokosový olej proti klíšťatům

Klíšťata představují v teplých měsících pro psy značné zdravotní riziko. Účinná ochrana před těmito dotěrnými parazity je tudíž nezbytná. Bohužel běžné ochranné přípravky proti klíšťatům pro psy často obsahují škodlivé účinné látky, proto je stále více poptávaná přírodní alternativa, jako je např. kokosový olej.

Co se skrývá za kokosovým olejem jakožto prostředkem proti klíšťatům u psa a jak můžete svého čtyřnohého přítele před těmito parazity sajícími krev chránit s  přírodními přípravky, to se dozvíte v následujícím článku.

Proč jsou klíšťata pro psy tak nebezpečná?

Klíšťata se živí krví svého hostitele a po nasátí opět odpadnou. Vzhledem k tomu, že jsou velcí jen několik milimetrů, je množství krve, které vysají, samozřejmě zanedbatelné. Vysátí krve při napadení klíštětem samo o sobě není skutečným problémem, ani pro velmi malé psy jako čivava.

Klíšťata v sobě ovšem mají často nebezpečné patogeny, kterými mohou nakazit jak lidi, tak i psy. Tyto nemoci mohou být částečně i životu nebezpečné, jako například borelióza u psa, nebo přinejmenším způsobit trvalé poškození zdraví.

Běžné přípravky proti klíšťatům jsou často součástí problému

Nabídka přípravků proti klíšťatům pro psy je veliká. Někdy je proto pro majitele psů obtížné najít ten správný přípravek. Kromě toho mnoho běžných ochranných přípravků proti klíšťatům obsahuje takzvané akaricidy. Jedná se přitom o neurotoxiny, které klíště v případě zásahu usmrtí.

To se může na první pohled v rámci ochrany proti klíšťatům zdát jako efektivní řešení. Při důkladnějším pohledu na věc je ovšem zcela jednoznačné, jaká nebezpečí z tohoto přípravku plynou.

Akaricidy totiž představují, samozřejmě i pro psa samotného, podstatnou zátěž. Mimo to se klíšťata při styku s jedovatými složkami zakousnout často do kůže.

I když klíšťata rychle odumřou, mohou se takto patogeny přenést. Může se tudíž jednoduše stát to, že infekční riziko díky nesprávnému přípravku proti klíšťatům ještě zvýšíte, namísto toho, abyste psa chránili.

Jak může u psa pomoc kokosový olej proti klíšťatům?

S ohledem na právě popsanou problematiku je zcela patrné, že si přírodní alternativy proti klíšťatům jako kokosový olej v každém případě zaslouží více pozornosti.

Důvod, proč kokosový olej proti klíšťatům pomáhá, je takový, že kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, mastnou kyselinu se středně dlouhým řetězcem. Jak prokázala studie z roku 2008 (1), kyselina laurová má na klíšťata odpuzující účinek. 

Její vůně působí na tyto malé pijany krve odpudivě, díky kokosovému oleji se skutečně velmi sníží pravděpodobnost možného napadení klíštětem, a tím i riziko infekce.

ZEComplette sprej: hmyzí tuk a kokosový olej proti klíšťatům

Pro Bellfor je blaho psa od prvopočátku na předním místě. Z tohoto důvodu obsahuje nejen naše krmivo pro psy, ale i náš přípravek proti klíšťatům výhradně přírodní složky.

Výrobek ZEComplete byl vyvinut ve spolupráci s veterináři jako dobře snášenlivá alternativa proti klíšťatům. Při volbě obsažených látek pro nás bylo důležité zaručit i přes vynikající snášenlivost co nejvyšší účinnost.

Z toho důvodu obsahuje ZEComplete proti klíšťatům mimo kokosového oleje i hmyzí tuk z larev mouchy černého vojáka. Hmyzí tuk se vyznačuje obzvláště vysokým obsahem kyseliny laurové, a tím významně přispívá k odpuzujícímu účinku na nebezpečná klíšťata.

ZEComplete s hmyzím tukem a kokosovým olejem proti klíšťatům lze jednou až dvakrát denně nastříkat na srst vašeho psa před procházkou. Na rozdíl od mnoha běžných přípravků proti klíšťatům je použití tohoto spreje pro psa bezpečné a není spojeno s žádnými vedlejšími účinky.

                                                                                        Bellfor ZEComplete Soft-Happen

ZEComplete sušenky a Soft-Happen

Malé odměny ve formě chutných pamlsků patří jednoduše ke každodennímu životu psa. Během období výskytu klíšťat se právě k tomuto účelu hodí naše ZEComplete Soft-Happen a sušenky. 

Stejně jako u našeho spreje se spoléháme u našich ZEComplete sušenek a Soft-Happen na hmyzí tuk a další přírodní obsažené složky jako kokosový olej proti klíšťatům. Zdravé psí svačinky jsou proto ideální pro podporu efektu našeho ZEComple spreje a zároveň vašeho psa potěší.

Kokosový olej proti klíšťatům - náš závěr

Jak vidíte, kokosový olej představuje pro psa určitě rozumnou alternativu při ochraně proti klíšťatům. Obsažená kyselina laurová má odpuzující účinek na tyto nebezpečné parazity a může tak významně přispět k tomu, že se sníží pravděpodobnost napadení klíštětem.

Obzvláště spolehlivě se vám osvědčí přírodní ochrana proti klíšťatům u vašeho psa pomocí výrobku ZEComplete. Tento přírodní přípravek proti klíšťatům obsahuje kromě kokosového oleje i další vybrané oleje a tuky s vysokým obsahem kyseliny laurové a může tak přispět k ochraně vašeho psa na bázi, která neškodí zdraví.