Změna srsti u psa

Většina psů mění svou srst dvakrát ročně. Tato doba může být nepříjemná pro některé majitele psů kvůli zvýšenému vypadávání chlupů. Pro vašeho psa je však absolutní nutností. Protože na rozdíl od člověka mají psi potní žlázy jen na plicích. Namísto pocení se snaží vytvořit teplotní rovnováhu.

Změna srsti slouží také k přizpůsobení změněné okolní teplotě v zimě nebo v létě. Mimochodem, některé plemena, jako jsou pudlové, nemění srst, a proto musí pravidelně chodit k psímu kadeřníkovi.

Jak pomáhat psovi změnit srst

Změna srsti je pro psa vyčerpávající, proto je důležité ho plně podporovat. Každodenní vyčesání pomáhá k odstranění odumřelých chlupů a zamezí cuchání srsti a vzniku uzlíků. Vyčesáváním také dojde k masírování a prokrvení kůže. Nejdůležitějším faktorem při výběru kartáče je správný druh srsti. Ujistěte se, že používáte správný kartáč na vyčesávání. Nepoužívejte prostředky pro péči, které jsou určeny pro člověka, protože mohou poškodit zdraví psa. Při péči o srst musíme dbát i na výběr vhodného šamponu. Měli bychom se řídit specifickými požadavky našich mazlíčků

Co můžete ještě udělat?

Kromě externí péče můžete svým psům pomoci se změnou srsti, a to zejména, prostřednictvím správné stravy. K tomu, aby jeho srst rostla zdravě, je důležité poskytnout mu všechny potřebné živiny. Vzhledem k tomu, že psí chlupy se skládají hlavně z bílkovin, je důležité mít dostatek těchto kvalitních bílkovin. Z tohoto důvodu doporučujeme používat krmivo pro psy bez obsahu obilí.

Přípravek Bellfor Haut Fell (kůže a srst) tímto způsobem přispívá k rychlému a zdravému vzhledu srsti vašeho psa. Tento výživový doplněk je vyroben výhradně z přírodních složek. Obsahuje mimo jiné i hmyzí bílkoviny. To je charakterizováno komplexní strukturou aminokyselin a může být velmi dobře využito tělem psa. Navíc další ingredience, jako jsou pivovarské kvasnice a semeno z kopřivy, zajišťují, že je zajištěna dodávka důležitých vitaminů a minerálů (pro srst).

 

Mnoho psů trpí ztrátou chlupů, svědivými a holími místy, matnou srstí či lupinami. Často je příčinou nesprávné krmení nebo podvýživa. Škodlivé vlivy prostředí nebo stres mohou také vést k problémům s pokožkou a srstí. Bellfor na kůži a srst poskytuje důležité ochranné funkce. Působí jako ochranná bariéra proti vnějším vlivům, jako je chlad, teplo a jiné environmentální podněty, stejně jako viry, bakterie a škůdci. Správná směs z něj činí vysoce kvalitní bílkoviny, čisté pivovarské kvasnice s osvědčenou kombinaci různých bylinek, které zlepšují výživu a poskytují tak vašemu psu 100% přirozenou podporu pro zdravou a hedvábně lesklou srst. Správné proteiny jsou důležité pro pokožku a srst. Kůže psa se skládá z mnoha plochých buněk, které jsou obklopeny odolnými membránami, skládajících se z bílkovin a tuku. Psí chlupy se skládají téměř výhradně z bílkovin, pokud jídlo vašeho psa neobsahuje dostatek vysoce kvalitních bílkovin, mohou se lámat a být bez lesku.

Protein hmyzu je charakterizován složitostí aminokyselin a vysokou stravitelností. Aminokyseliny jsou základními prvky bílkovin a tvoří tak základ všech tělesných látek. Jsou přirozeně dusíkaté a mají mnoho biologických funkcí. Aminokyseliny se tedy podílejí na tvorbě chlupů, kůže, kostí a dalších tělních tkání, protilátek, hormonů, enzymů a krve. 

Pivovarské kvasnice jsou dobře vyzkoušené přírodní produkty, které pochází výhradně z procesu pivovaru podle německého zákona z roku 1516, obsahuje cenné složky chmele. Důležité složky, jako jsou enzymy, vitamíny B, aminokyseliny a minerály, působí interakcí všech složek v jejich přirozeném složení. Vysoký obsah biotinukyseliny listové a zinku má dlouhodobě pozitivní vliv na stav, vzhled a odolnost pokožky a srsti. 

Kopřiva je léčivá rostlina, která se používá v přírodní medicíně již od nepaměti. Obsahuje až čtyřikrát více železa jako biftek nebo špenát. V alternativní medicíně se žije na detoxikaci a čištění. Zátěžové semena podporují imunitní systém a používají se k potlačení vypadávání vlasů a infekcí močových cest. Proto jsou semena z kopřivy přírodním a holistickým doplňkem výživy. 

Polní přeslička stimuluje obranu těla. Obsahuje, mimo jiné, cenné flavonoidy. 

Květy měsíčku mohou pomoci při antibakteriálním, protizánětlivém a dezinfekčním působení. 

Oblasti použití při příznacích:

  • vypadávání chlupů
  • matná srst
  • šupinatění
  • svědění
  • podpora při změně srsti