Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Alergie u psa

Alergie je nadměrná reakce těla. Po kontaktu s úplně neškodnou látkou to organismus klasifikuje jako hrozbu. Imunitní systém se snaží odstranit zjevné nebezpečí a dochází k alergické reakci.

Tři nejčastější alergie u psů: 

ALERGIE NA BLEŠÍ KOUSNUTÍ 

Blechy způsobují nejen nepříjemné svědění u psů a měly by výskytu by měli být psi léčeny okamžitě. Celá věc se však zhoršuje, pokud váš čtyřnohý miláček navíc trpí alergií na blechy.

Alergie na blechy je nejčastější alergií u psů vůbec. To je způsobeno sloučeninami bílkovin v slinách blech. U alergických zvířat se při poštípání rozvíjí hypersenzitivní reakce. Po štípnutí se objevuje otok a zarudnutí, do místa migrují bílé krvinky eosinofily a pak i lymfocyty a bazofily a vzniká alergický ekzém.

Jedná se o jedno z nejčastějších kožních onemocnění a zároveň jednu z nejběžnějších alergických reakcí u psů a koček. Projevuje se jako výrazně svědivý zánět kůže s výskytem papul (pupínky) a krust (strupy), jehož příčinou je neadekvátní imunologická reakce na alergeny obsažené v bleších slinách. Pro výskyt je typická sezónnost - nejčastěji v létě a na podzim. Svědění po jednom bleším kousnutí může přetrvávat 2-3 týdny.

ATOPICKÁ DERMATITIDA

Atopická dermatitida je alergická reakce, která se projevuje jako kožní problém. Spouští se při styku s kůží s velmi odlišnými látkami z prostředí.

Mezi nejčastější alergeny při atopické dermatitidě patří domácí roztoče, bleší kousnutí, plísně, stromy nebo kvetoucí byliny. Pes může tyto alergeny vdechnout nebo pozřít. Někdy stačí pouhý kontakt s kůží. 

Symptomy atopické dermatitidy: Dokonce i při atopické dermatitidě mohou být příznaky jako je pocit svědění, který psa nutí k neustálému drbání. Tím si zraňuje kůži a vystavuje ji nebezpečí infekce bakteriemi, kvasinkami nebo dermatofytními houbami. Z počátku můžeme na psovi pozorovat otírání očí, pysků nebo brady, vykousávání vrchní strany tlapek nebo i celých končetin. Posléze může být svědění na celém těle. To dále zhoršuje problémy, které mohou také vést k lupům a vypadávání srsti.

POTRAVINOVÁ ALERGIE

Při alergii na potraviny pes netoleruje určitou složku krmiva. Obvykle jsou zdrojem živočišných bílkovin, které vyvolávají takovou alergii. Mezi běžné alergeny patří hovězí a mléčné výrobky. Kromě toho zejména obiloviny, zejména pšenice, jako spoušť potravinové alergie u psů.

Symptomy potravinové alergie: Potravinové alergie se projevují také ve formě kožních problémů, jako je svědění a vyrážka. Může také vést k zánětu ucha. I blecha může být přenašečem například lymské boreliózy nebo encefalitidy.

LÉČBA ALERGIÍ U PSŮ

Samozřejmě, že nejlepší způsob, jak se zbavit příznaků alergie u svého psa, je vyhnout se kontaktu s alergenem. U potravinové alergie je to například změnou stravy (bez obilné krmivo pro psy) a u bleší alergie je to tím, že budeme pejska sledovat zda není zamořen blechami.

Pokud váš čtyřnohý miláček trpí atopickou dermatitidou, vypadá to úplně jinak. Protože se samozřejmě nemůžete zcela vyhnout kontaktu s pylem. V tomto případě je však možné provádět tzv. Desenzibilizaci. Při tomto způsobu léčby se pes pravidelně podává alergen, přičemž se dávka stále zvyšuje. Výsledkem je, že si tělo pejska zvykne, a s určitým štěstím se v budoucnu nevyskytnou žádné, nebo jen slabé příznaky. Pravděpodobnost úspěšné desenzibilace je asi 70 procent.

NAŠE DOPORUČENÉ KRMIVO PRO POTRAVINOVOU ALERGII

Pokud váš pejskem trpí potravinovou alergií, je důležité, abyste krmili svého psa bez bílkovin, které jsou zodpovědné za alergii. Namísto zdlouhavých pokusů v souvislosti s vyloučením stravy doporučujeme, abyste se používali krmivo pro psy, jehož složky nemají téměř žádný potenciál alergie. Tak je tomu například u našeho psího krmiva s hmyzími bílkovinami. K tomu používáme larvy černých vojáků. Kromě toho, protein hmyzu přesvědčí svou komplexní aminokyselinovou strukturou. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny pro psy, je velmi stravitelné a může být perfektně používáno čtyřnohým miláčkem.

Pro vašeho psa to znamená optimální zásobování bílkovinami, dobrou toleranci a zmizení příznaky způsobenými potravinovou alergií. 

V nabídce máme dva druhy granulí pro psy s hmyzím proteinem. Za studena lisované granule Naturgut-Schmaus a extrudované granule Langut-Schmaus. Z konzerv je Langut-Menu. Protein hmyzu je až 82% 

DOPLŇKY JAKO PODPORA

Kromě používání granulí mohou některé doplňky stravy také pomoci snížit příznaky alergie. Doporučujeme používat přírodní doplňky od Bellfor Nierenkraft a Immune. Oba produkty jsou přípravky pouze s přírodním složením a zcela bez umělých přísad.

Doplněk stravy pro detoxikaci ledvin psů - Nierenkraft. Úlohou ledvin je odstranit z krve kontaminující látky, které pak mohou být vylučovány močí. Nicméně, pokud jsou ledviny přetížené, nemohou tuto úlohu dostatečně splnit. Doplněk stravy Nierenkraft pomáhá stimulovat detoxikační procesy ledvin a zabraňuje hromadění toxinů v těle psa.

Přírodní doplněk stravy pro posílení imunity psů - Immun. Stálé vystavení alergenu působící na tělo, je pro psa těžkou zátěží. V dlouhodobém výhledu také oslabuje imunitní systém, což pak vede ke zvýšení náchylnosti k onemocnění. S Bellfor Immune můžete přirozeně posílit přirozenou obranyschopnost. To je možné díky přísadám, jako je hmyzí bílkovina, rakytník a propolis.