Zánět středního ucha u psů

Ušní infekce nejsou u psů bohužel neobvyklé. Ve většině případů je tato choroba spojena s velkou bolestí.

Příznaky ušní infekce

V podstatě je sotva nemožné, že si u svého psa nevšimnete možné infekce ucha, protože to samo o sobě bude zřejmé z bolesti, kterou bude mít. Mimo jiné budete pozorovat, že váš pes často drží hlavu zkřivenou nebo s ní třese a bude se často škrábat na uších. Vzhledem k tomu, ušní infekce obvykle způsobuje silnou bolest, bude se také zdráhat, aby jste se dotkli jeho hlavy. Částečně se může stát, že se váš čtyřnohý miláček stane agresivním. Pokud není ušní infekce léčena okamžitě, je přidána horečka, ztráta chuti k jídlu a únava.
Bližším pohledem na postižené ucho můžete odhalit zánět ucha. Ucho je obvykle červené, oteklé a často vylučuje kapalný nebo hnisavý výtok.

 

Možné příčiny ušní infekce:

Dědičná predispozice - některá plemena psů jsou náchylnější k infekcím ucha kvůli jejich dědičné predispozici. Patří mezi ně například kokršpaněl, který tvoří obzvláště velké množství mazu, a Shar Pei díky úzkým ušním kanálkům.
 
Alergie - mohou také vést k zánětu uší u psů. Tak tomu může být například u atopické dermatitidy, která je vyvolána mimo jiné roztoči domácího prachu a pyly, nebo dokonce alergií na potraviny.
 
Špatná péče o uši -  vyvarujte se používání vatových tamponů a nevhodných prostředků na čištění uší. Stejně tak byste neměli vytrhávat chlupy z ucha vašeho psa.
 
Parazitijako jsou klíšťata a roztoči, mohou u vašeho psa způsobit infekci ucha. Je-li klíště zakousnuté v uchu, může způsobit i zánět ucha.
 
Cizí těleso - totéž platí pro cizí tělesa, která se uložila do ucha. Pokud například písek nebo nečistoty zůstanou v uchu příliš dlouho po hraní na čerstvém vzduchu, dříve nebo později to také povede k infekci ucha nebo alespoň významně zvyšuje riziko.

 

Další možné příčiny:
  • Alergie na léky
  • Virové infekce
  • Bakterie
  • Díry v ušním bubínku
  • Plísňové infekce
  • Autoimunitní onemocnění

Problémy s ledvinami

Další, málo známou, ale běžnou příčinou zánětu uší u psů jsou problémy s ledvinami. Ledviny jsou důležitým orgánem filtru a zbavují tělo toxinů a škodlivých metabolitů. Pokud jsou přetížené a poškozené, ledviny již nejsou schopny tento úkol plnit. V důsledku toho se v těle  ukládá stále více znečišťujících látek. To způsobuje celou řadu zdravotních problémů, včetně zvýšeného výskytu ušních infekcí.

Diagnóza

Vždy je vhodné v případě infekce ucha navštívit veterináře, protože pouze ten určí, co přesně, zánět v uchu, způsobilo. Přesné vyšetření uší je navíc možné pouze odborníkem s vhodnými nástroji. Například nemusíte být schopni určit jakékoli poškození ušního bubínku. 

Možnosti léčby

Ušní infekce může trvat dlouho. Ošetření proto vyžaduje určitou trpělivost. Jaké kroky veterinář doporučuje, závisí na přesné příčině. Protože je to samozřejmě nutné pro úspěšné vyléčení.
Obvykle se používají roztoky pro každodenní čištění uší.  Ohrenpflege Tropfen - ušní kapky. Pokud je to nutné, veterinář také předepíše antibiotika, nebo můžete použít přírodní doplněk již při propuklém zánětu uší Anti Ohrenpflege Tropfen - ušní kapky.
Při použití bavlněných tamponů a podobných věcí byste se měli vyvarovat infekce ucha. Protože způsobuje další bolest u vašeho psa a škodí mu to tak více.

Doplněk stravy při ušní infekci

Vzhledem k tomu, že ušní infekce u psů, jak bylo zmíněno, v mnoha případech souvisí s problémy s ledvinami, může být také užitečné detoxikovat je pomocí dietního doplňku.
Vyvinuli jsme tak produkt Nierekraft přírodní doplněk stravy pro detoxikaci ledvin, který pomáhá jemným způsobem. Bylinná směs, včetně přesličky, březových listů a semen kopřivy, přirozeně stimuluje funkci ledvin a pomáhá odvádět toxiny z těla.
Pravděpodobnost je, že po této léčbě ledvin, ušní infekce zmizí včas, je velmi vysoká.
Pro posílení imunitního systému Vašeho psa doporučujeme přidávat přírodní doplněk Immun. Podporuje imunitní systém přísadami, jako je protein hmyzu a propolis, což pomáhá vašemu psovi zůstat zdravý.

                                                                                     nierkraft