Jak jste již pravděpodobně zjistili z médií, čelíme složité situaci na celém světě. Nepostradatelné suroviny jsou stále vzácnější, náklady na energie prudce vzrostly a dodavatelské řetězce jsou na mnoha místech narušeny. Bohužel, ani tento vývoj nás nemine. Abychom mohli i nadále fungovat tak efektivně a spolehlivě jako doposud, nezbývá nám než navýšit ceny našich produktů.

Zácpa u psa

Pokud váš pes trpí zácpou, neberte to na lehkou váhu. Protože trávení může rychle způsobit vážné následky a v nejhorším případě dokonce způsobit trvalé poškození střev.

Naštěstí zácpy u psů jsou v mnoha případech dočasné a lze jim předcházet. Co způsobuje zácpu u vašeho psa, jak ji rozpoznat a co je nezbytné pro léčbu, vysvětlíme dále.

Zácpa u psa - co to je?

Lékařským termínem pro zácpu je defekace nebo zácpa. Pokud má pes zácpu, je defekace a střevní aktivita u postižených zvířat také značně nižší nebo dokonce žádná.

Jeho tělo je stále schopné trávit jídlo, ale nemůže již správně vylučovat. Výkaly se hromadí v tlustém střevě. Pro psa to souvisí mimo jiné s otokem jeho žaludku a bolestí.

Ve většině případů je zácpa akutním a dočasným problémem. Pokud se však vyskytuje častěji, může to znamenat, že váš pes trpí chronickým onemocněním střev. Z tohoto důvodu je důležité, abyste jednali rychle.

Možné příčiny zácpy u psa

Abyste eliminovali zácpu u svého psa, musíte nejprve znát jejich spouštěč. Měli byste vědět, že zácpa může mít mnoho příčin.

Zácpa může být u psů způsobena mimo jiné následujícími faktory:

 • Užívání silných léků
 • Morbidní změny v těle (například špatná poloha pánve)
 • Zlomeniny v pánevní oblasti
 • Poruchy metabolismu
 • Nedostatek pohybu (zejména u starých psů)
 • Porucha střeva a konečníku
 • Krmivo s nízkým obsahem vlákniny
 • Těžko stravitelná jídla jako kosti
 • Cizí látky ve střevě psa

Příznaky zácpy u psa

Zácpa může být u psů rozpoznána řadou příznaků. S trochou pozornosti byste si proto měli všimnout poměrně rychle, pokud váš pes trpí zácpou.

Následující příznaky jsou jistě známkou toho, že pes má zácpu:

 • Zvíře se snaží několikrát bez úspěchu vyprázdnit na různých místech.
 • Existuje jen velmi malé množství trusu, které je částečně krvavé nebo slizké.
 • Sáňkování
 • Břicho psa je nafouklé a stísněné.
 • Pes kňučí a padá kvůli bolesti.

Jak zácpa postupuje, může se k symptomům přidat únava, zvracení a neustálá ztráta chuti k jídlu.

Zácpa může způsobit trvalé poškození

Pokud se zácpa u postiženého psa nevyřeší, jedná se pravděpodobně o chronický problém. Protože dlouhodobá zácpa může vést k přetížení střeva (megakolon).

To způsobuje trvalé poškození, které již nelze vyléčit. Pro čtyřnohého přítele to znamená, že se v budoucnu bude muset vždy vypořádat s bolestí a problémy s trusem.

Krmivo v případě zácpy 

Abychom se vyhnuli trvalým následkům u vašeho psa, měli byste včas zasáhnout. Přírodní „projímadla“, jako je psyllium nebo lněné semínko, často působí zázraky. Ujistěte se, že váš čtyřnohý přítel má dostatek pohybu a pije dostatek vody.

Pokud existuje možnost, že zácpa u vašeho psa souvisí se stresem, měli byste se pokusit stres snížit. Také se ujistěte, že se váš čtyřnohý přítel při vylučování usadí a necítí se uspěchaný.

Vyhněte se příliš častému podávání kostí a podávejte vysoce kvalitní krmivo pro psy s dostatkem hrubé vlákniny, která stimuluje trávení. Normálně by měla být zácpa u těchto psů těmito krmivy odstraněna rychle.

Vlhké krmivo pomáhá s blokádou

Zejména kombinace suchých krmiv a příliš nízký příjem tekutin může rychle vést k zablokování. V tomto případě může často pomoci dobré mokré krmivo. To platí přinejmenším, pokud jde o vysoce kvalitní produkt, jako je naše oblíbené menu. 

                                                                   231_freiland-menu-kureci-konzerva

Oblíbené menu společnosti Bellfor neobsahuje žádné umělé přísady ani obiloviny. Místo toho poskytuje vašemu psovi živočišné tuky a bílkoviny a také dobřé stravitelné uhlohydráty.

Naše vlhké krmivo je proto zvláště dobře tolerováno a podporuje trávení vašeho pejska velmi přirozeným způsobem.

Shimmun Gastro: přírodní pomoc proti zácpě u psů

Kromě přechodu na mokré jídlo doporučujeme, abyste proti Shiimun Gastro působili proti zácpě vašeho psa. Přírodní doplněk stravy obsahuje houby shiitake a další pečlivě vybrané ingredience, jako je kurkuma, anýz a šalvěj.

                                                                                                458_shiimun-gastro

Díky tomu je Shiimun Gastro ideální pro podporu zdravého trávení u vašeho psa a proti jeho zácpě zdravým způsobem.

Když pes se zácpou musí jít k veterináři

Zácpa u psů se většinou dá léčit celkem dobře a rychle. Pokud nedojde k okamžitému zlepšení, měli byste se rozhodně obrátit na svého veterináře.

Tato osoba může provést a vyšetřit tak příčinu zácpy a iniciovat nezbytná léčebná opatření, aby se dalo vyhnout trvalému poškození a zcela odstranit příznaky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení