Dysplazie kyčelního kloubu

Psi velmi často trpí onemocněním kloubů. Obzvláště chronické obtíže jsou často spojeny s velkou bolestí a omezením mobility.
 
Častým onemocněním kloubů je dysplazie kyčelního kloubu. Představuje zátěž pro psa a i pro majitele.
 

U dysplazie kyčle je kyčelní kloub deformovaný. Kvůli změnám ve femorální hlavě a acetabulárním pohárku již správně nesedí. Výsledkem je, že se kloub a chrupavka stále více opotřebovávají.

Možné příčiny

V zásadě se může vyskytnout dysplazie kyčle u každého psa. Jsou to však spíše velká plemena. Mezi plemena, u kterých se nemoc vyskytuje jako dědičná, patří například německý ovčák a rotvajler.
 
Stejně jako u jiných chronických onemocnění kloubů existuje několik faktorů, které mohou přispívat k rozvoji dysplazie kyčle.
 
Kromě dědičných vlastností je to také časté přetížení pohybového aparátu, například pravidelné chození po schodech, nebo jiné nevhodné pohyby, mohou kloub může v průběhu času přetížit a poškodit.
To platí zejména v případě, kdy je váš chlupatý kamarád vystaven těmto těžkostem již v mladém věku.
 
Aby se předešlo takovému přetížení, je nutné, aby se váš pes pohyboval pouze tak, jak je to vhodné pro jeho věk a rasu.
 
Kromě toho hraje strava nezanedbatelnou roli. Například méně kvalitní jídlo může způsobit, že štěně roste příliš rychle a jeho kosti a klouby nemohou držet krok.
 
Bez ohledu na věk je proto nutné přizpůsobit stravu potřebám zvířete. Kromě správného množství byste měli věnovat zvláštní pozornost živinám, které obsahuje. Protože jen když tělo čtyřnohého přítele dostane to, co potřebuje, bude zdravý.
 

                                                                                

Jak zabránit nadváze jako rizikovému faktoru?

Nadváha představuje značné zatížení pro klouby a může proto hrát velkou roli i s ohledem na onemocnění dysplazie kyčelního kloubu. Z tohoto důvodu je důležité, abyste se v případě potřeby včas postarali o snížení váhy u svého psa.
 
Nejlépe se vám to podaří díky přiměřenému množství vysoce kvalitního krmiva v kombinaci s naším přírodním dietním práškem Shiimun Slim, který vašemu čtyřnohému příteli při jeho dietě dodá vybrané složky.
                                                                               Shiimun Slim Pulver
 

Časté příznaky

Dysplazie kyčle způsobuje silnou bolest. Proto si všimnete, jak se váš pes v průběhu času stále více omezuje ve své mobilitě.
 
Typickým znakem zde může být mimo jiné stále více nejistá chůze. Pokusí se uvolnit nohy a chodit pomalu a často chce přestávku.
 
Postupem času bude pro psa stále obtížnější ležet a vstávat. Ve zvláště závažných případech to může někdy vést k trvalému ochrnutí postižených kloubů.
 

Léčba dysplazie kyčle

Pokud si všimnete jakýchkoli abnormalit u vašeho psa, doporučujeme navštívit okamžitě veterináře. I když nemoc nelze úplně vyléčit, je důležité včasné ošetření.
 
Čím dříve začnete, tím lépe je možné se vyhnout zhoršení stavu, nebo průběh alespoň výrazně zpomalit.
 
Léčba je obvykle kombinací různých přístupů. Podávání léků může potlačit zánět a zmírnit bolest. Doprovodná fyzioterapie může navíc pomoci zlepšit postižené klouby.
 
Kromě toho existuje možnost chirurgického zákroku. Například v závislosti na závažnosti onemocnění může být užitečný a nezbytný implantát. Často mohou být příznaky trvale odstraněny a pes se může po chvíli vrátit zpět do normálu.
 

Rozumná podpora s Gelenke Knochen

Pokud chcete podpořit veterinární léčbu a fyzioterapii svého psa s dysplazií kyčelních kloubů, doporučujeme přípravek na Klouby & Kosti.

                                                                                   195_gelenke-knochen

Jedná se o lehce stravitelný doplněk stravy s jedinečným komplexem účinných látek Ovopet. Ovopet obsahuje mnoho cenných složek, jako je kolagen, glukosamin, chondroitin sulfát a kyselina hyaluronová.

To znamená, že naše kapsle a sušenky Gelenke Knochen mohou poskytnout optimální podporu kloubům vašeho čtyřnohého přítele a spolehlivě pomáhat proti příznakům dysplazie kyčelních kloubů.