Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Perfektně chráněné psí tlapky v zimě

Chladná sezóna přichází a s ní často vlhkost, led a sníh. Na procházku chcete chodit každý den. Koneckonců váš pes potřebuje pohyb. 

Mnoho majitelů psů však ví, že tlapky jejich mazlíčků jsou v zimě vystaveny velké námaze.

V tomto článku je vysvětleno, na co byste se měli při procházkách v mrazu a sněhu zaměřit a jak v zimě chránit tlapky vašeho psa.

Věnujte pozornost chování zvířete                                                               

Do jisté míry většina čtyřnohých přátel chlad dobře snáší. Přesto byste měli svého psa pozorně sledovat, zejména při velmi nízkých teplotách.

Všimnete si, jestli se necítí dobře. Možné známky jsou například zřejmá neochota, pokud se chcete projít, nebo dokonce nápadná chůze, ve které vždy běží pouze na třech nohách, aby chránil alespoň jednu tlapku před chladem.

V tomto případě může být užitečné zkrátit procházku a přesunout delší na teplejší období.  

Další možností je použití speciální obuvi pro psy. Ty chrání tlapky před chladem a současně zabraňují nadměrnému namáhání.

Pokud si vyberete tlapkovou obuv, je důležité, aby dobře padla. Protože jinak nejsou tlapy vašeho mazlíčka skutečně chráněny před náporem v zimě, ale místo toho jsou bolestivě otírány o boty.

Správná péče je zásadní

Pokud se rozhodnete pro obuvi, je důležité, abyste po každé procházce umyli tlapy svému psovi. Nepotřebujete mýdlo. Trochu vlažné vody stačí k spolehlivému odstranění kusů ledu a silniční soli. Tímto způsobem jsou tlapy ošetřeny. Kromě toho můžete zabránit tomu, aby váš pes olizoval a polykal zbytky soli.

Jak pejskovi pomůžete je, že trochu zkrátíte srst u tlapek, alespoň u plemen s dlouhou srstí. Tímto způsobem můžete zabránit, aby se kousky ledu a silniční soli dostaly do srsti. Pokud se neodvažujete srst stříhat sami, je nejlepší požádat o pomoc veterináře. Případně můžete  za tímto účelem navštívit psího kadeřníka. 

Nezapomeňte použít krémy

Kromě stříhání srsti a pravidelného čištění doporučujeme v zimě pečovat o tlapky správnou mastí, nebo krémem. To dodává namáhané pokožce vlhkost a cenné živiny. Takto zůstane zdravá a odolná. Lze tímto zabránit menším prasklinám a zraněním, nebo aspoň pomoci rychlejší léčbě.  

Při používání přípravků na péči o pokožku pro svého psa však buďte opatrní. Používejte pouze vhodné výrobky. Lidské tělové mléko, nebo krémy jsou obvykle nevhodné pro pokožku vašeho psa a způsobuje větší poškození než užitek.

Přírodní chrániče tlapek od Bellfor

Doporučujeme používat pouze přírodní přípravky, jako je Bellfor Ochranná mast na psí tlapky. Tím je zajištěna dobrá kompatibilita a efektivní a šetrná péče. Bellfor Ochranná mast na psí tlapky se vyznačuje speciální kombinací přírodních složek, jako je hmyzí tuk, včelí vosk a kokosový olej. Tím je zajištěna zvláště vysoká úroveň účinnosti bez použití chemických látek.

Například kyselina laurová obsažená v hmyzím tuku působí protizánětlivě a antibakteriálně, zatímco včelí vosk zlepšuje zadržování vlhkosti kůže a podporuje regeneraci. Obsažený kokosový tuk pomáhá proti prasklinám a suché pokožce. Ostatní ingredience, jako je bambucké máslo, kakaové máslo a měsíček, doplňují jedinečný komplex účinných složek této masti Photenschutz

Tímto způsobem je mast současně protizánětlivá, antibakteriální, ochranná a vyživující. Bellfor Ochranná mast na psí tlapky je proto dokonale vhodná pro péči o tlapky v zimě a pomáhá vašemu čtyřnohému miláčkovi užívat si procházky i v chladném období.