Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Kokcidióza u psů

Kokcidie jsou jednobuněčné parazity, které ovlivňují střevo jejich hostitele. Prakticky se šíří po celém světě a kromě psů mohou infikovat i jiné savce nebo lidi.

Existují různé typy mikroskopických jednobuněčných organismů. Pokud pes trpí kokcidiózou, jsou ve většině případů odpovědné cystoisospora canis, cystoisospora burrowsi nebo cystoisospora ohiosensis.

Infekce začíná pozřením oocysty ("vajíčka"), která obsahuje infekční stadia kokcidie, pomocí stolice jiného infikovaného pejska, nebo při kontaktu s kontaminovanými povrchy.

Pokud se kokcidie dostane do těla tímto způsobem, usadí se v epiteliálních buňkách střeva. Tam se začnou rozmnožovat, takže pes také vylučuje "vajíčka" přibližně po jednom až dvou týdnech, což může být zase vést k infikování jiných psů kokcidiózou.

Paraziti se šíří velmi rychle, zejména u skupin zvířat, a i psi bez příznaků mohou také působit jako nositelé.

Jak rozpoznat kokcidiózu u psů?

Zamoření kokcidií není vždy patrné prostřednictvím viditelných symptomů. U zdravých dospělých psů se může stát, že kokcidióza pokračuje bez viditelných příznaků. Zejména u štěňat a oslabených pejsků napadení parazity pravidelně vede k vážným problémům. Postižení psi pak trpí průjmem, který může být někdy vodnatý a krvavý.

Může dojít ke ztrátě chuti k jídlu a souvisejícímu hubnutí. U těžkého průjmu existuje v zásadě riziko dehydratace nemocných zvířat. Kromě toho způsobuje kokcidióza u psů horečku.

Diagnóza kokcidiózy u psů

Aby byl u vašeho psa zjištěn kokcidie, musí veterinární lékař vyšetřit výkaly čtyřnohého přítele. Protože výtrusy nejsou vylučovány pokaždé, když se vylučují trus, negativní test nutně neznamená, že čtyřnohý přítel netrpí kokcidiózou.

Giardia způsobuje u psů docela podobné příznaky. Z tohoto důvodu je běžné, že veterinář testuje vašeho psa přímo na možnou infekci těmito střevními parazity.

Léčte kokcidiózu u psů

Existují různá léčiva pro léčbu kokcidiózy u psů, z nichž některé se také používají v přípravcích proti jiným střevním parazitům, jako jsou škrkavky.

Konvenční léčba kokcidií je však často doprovázena stresem, který by neměl být podceňován pro již oslabený organismus vašeho pejska, a proto nejen zabíjí stávající parazity, ale v mnoha případech má také nežádoucí vedlejší účinky pro samotného psa.

 Z tohoto důvodu doporučujeme při léčbě vašeho psa kokcidiózou používat přírodní alternativy.

Bellfor Vermal pro psy s kokcidiózou

S přípravkem Bellfor Vermal jsme vyvinuli speciální přípravek proti parazitům střeva u psů. Tento prášek obsahuje pouze přírodní ingredience, které zbytečně nezatěžují tělo vašeho psa.

                                                                                                          

Pečlivě koordinovaná skladba přípravku Vermal - Pulver zároveň umožňuje účinné ošetření, takže můžete spolehlivě bojovat proti kokcidím u svého psa.

Po vyléčení Vermal práškem doporučujeme posílit imunitní systém vašeho psa pomocí přípravku Bellfor Immun a podpořit tak jeho rychlé zotavení z napadení parazity.

                                                                                                    

Hygiena jsou důležitá u psů s kokcidiózou

Protože oocysty kokcidií se mohou velmi snadno šířit všude a malé parazity jsou extrémně odolné, je důležité, abyste se ve vaší domácnosti starali o komplexní hygienická opatření. Jinak existuje riziko, že váš pes bude znovu a znovu infikován kokcidiózou.

Doporučujeme proto očistit všechny povrchy parním čisticím prostředkem a prát textilie, jako jsou přikrývky, nebo polštáře, v pračce při 60 stupních. Čím důsledněji provádíte tato hygienická opatření, tím rychleji váš čtyřnohý přítel přežil napadení kokcidy.

Kokcidie psa

Lidé se mohou nakazit určitými kokcidiemi, ale né těmi co je nakažen Váš pejsek,

Neexistuje tedy žádné nebezpečí pro Vás, nebo jiné členy vaší rodiny. Pokud však máte ještě druhého psa, je vhodné ho přeléčit  Bellfor Vermal, aby se zabránilo možné infekci nepříjemnými parazity.