Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Oslabený imunitní systém u psů

Stejně jako u nás lidí, funguje imunitní systém přirozeně a také hraje rozhodující roli ve zdraví vašeho psa.
  
 
Co může oslabit imunitní systém?
Úkolem imunitního systému je chránit tělo před poškozením způsobeným patogeny. Je schopen odstranit nežádoucí vetřelce, jako jsou bakterie a viry, nebo je činí neškodnými, a tím předcházet nemocem. Dokud všechny procesy v imunitním systému fungují hladce, je vše v pořádku. Avšak obranu vašeho psa může ovlivnit celý rozsah vnějších vlivů. Nejdůležitější z nich jsou např:
 
Nadměrný stres
Účinky stresu na imunitní systém jsou často podceňovány. Stresující situace mohou rychle oslabit imunitní systém vašeho psa, což vede ke zvýšené citlivosti na infekce.
 
Nemoci
Může to být např. zvracení, průjem nebo obyčejná infekce. Kdykoli je váš pes nemocný, jeho imunitní systém je také oslabený. Protože funguje v plné rychlosti, aby se zbavil patogenů a co nejrychleji se zotavil
 
Alergie
Alergie je nadměrná reakce imunitního systému. Tělo vašeho psa klasifikuje neškodnou látku jako hrozbu a snaží se pro ti ní bojovat. Alergie také oslabují imunitní systém vašeho psa.
 
Operace
Léčba je často nutná k léčbě poranění nebo nemoci. Pro imunitní systém vašeho psa je však taková intervence velkou zátěží. Současně se jeho tělo musí uzdravit ve stejnou dobu a zabránit napadení patogenů z rány.
 
Očkování a léky
Stejně jako vakcíny mohou vakcíny oslabit imunitní systém. Psi, kteří byli právě očkováni nebo potřebují užívat určité léky, jsou proto obecně náchylnější k onemocnění.
 
Věk
Je přirozené, že starší psi nejsou tak odolní jako jejich mladší kolegové. Její imunitní systém také klesá v průběhu nárůstu let. Z tohoto důvodu je starý pes citlivější vůči patogenům a má tendenci k rychlejšímu onemocnění.
 
Krmivo
Pokud poskytnete svým psům podřadné potraviny, často mu chybí vitamíny a minerály. Tyto mikroživiny jsou však velmi důležité pro fungování imunitního systému. Z dlouhodobého hlediska vede nedostatek živin k oslabení imunitního systému.
 
Nedostatek spánku
Váš čtyřnohý miláček potřebuje zhruba 17 hodin odpočinku a spát každý den. Mladí a starší psi potřebují ještě více času na zotavení. Pokud váš čtyřnohý přítel tuto dobu nedostane, oslabený imunitní systém, dříve nebo později způsobí onemocnění.
 
 
Jak vidíte, existuje mnoho faktorů, které mohou přispět k oslabení imunitního systému. Možná jste o nich ještě nevěděli. Vzhledem k tomu, že slabý imunitní systém může vést k častým onemocněním, měli byste udělat vše pro to, abyste posilnili obranu nosu srsti.
 
Především je nutné snížit odpovídající zatížení. Ujistěte se, že máte dostatek odpočinku, vyvarujte se nadměrnému stresu a použijte správný krmiva, abyste svým psům poskytli všechny nezbytné živiny. Navíc vám doporučujeme, abyste podporovali imunitní systém Vašeho pejska pomocí přírodního doplňku stravy pro posílení imunity psů - Immun. Jedná se o čistě přírodní výživový doplněk, který můžete podávat ve formě prášku nebo sušenek.
 
Bellfor Imunn se skládá z bílkovin hmyzu, kopřivy, rakytníku, šípky, propolisu a přesličky.
 
Zatímco protein hmyzu poskytuje tělu cenné aminokyseliny, propolis také pomáhá zabíjet bakterie. Růžička a rakytník poskytují extra vitamin C. Přeslička obsahuje cenné flavonoidy a semena kopřivy mají detoxikační a detoxikační účinek.
 
Zvláštní kombinace vybraných ingrediencí zajišťuje vašemu čtyřnohému příteli efektivní posilování obrany těla. Bellfor Imunn je proto v mnoha situacích vhodný jako výživový doplněk.
 
Kdy používat přípravky Immun? 
  • Po operacích
  • Po onemocnění
  • Po podání antibiotik
  • Při vysokém fyzickém namáhání
  • Pro staré psy
  • V případě velkého stresu
  • Pro posílení imunitního systému štěňat