Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Agresivita u psa

Většina psů je velmi klidná a přátelská k lidem. Ale co když se pes skutečně chová agresivně a v nejhorším případě dokonce i kousne? Co způsobuje takové chování a co s tím můžete jako majitel psa dělat, vám vysvětlíme níže.

Proč se psi stávají agresivními?

Žádný pes není od povahy agresivní. Agresivní chování, je důvodem především ze zkušeností, kterou pejsek prošel. Ze špatného zacházení, z nevhodného prostředí, to jsou všechno důvody, proč se pejsek chová tak jak se chová.

Zvláště psi, kteří se bojí, se často cítí tak nejistě a ohroženi, že kousnutí je podle nich nejlepší řešení. Totéž lze pozorovat u zvířat vystavených nadměrnému stresu. Nejistota a nadměrné požadavky psa, dříve nebo později propukne k agresi. Kromě toho i v některých případech může bolest, kterou pes trpí kvůli své nemoci, způsobit agresivní chování.

Berte agresivitu vážně

Je to téměř vždy chyba majitele, kterou dělá při jednání se svým psem, který je agresivní vůči ostatním psům, nebo i lidem. Mějte na paměti, že obzvláště velká zvířata se silnými zuby mohou způsobit vážné, možná i život ohrožující zranění u lidí a zvířat.

Neexistují tedy žádné hranice, které stále můžete tolerovat při agresivním chování vašeho psa. Jakmile váš čtyřnohý přítel projeví známky agrese, musíte podniknout důsledné kroky. Tímto způsobem chráníte sebe, své prostředí a nakonec vašeho psa.

Vyhněte se spouštěčům agrese

Je často obtížné určit přesnou příčinu, která vede k agresivnímu chování psa. Zjistěte, ve kterých situacích pejsek reaguje agresivně.

Většinou agrese psa může být přiřazena k jedné z následujících tří forem:

  • Agrese majetková (pejsek hájí své území, například hájí své hračky, nebo misky na potraviny).
  • Ochranná agrese (pes má pocit, že jste v nebezpečí a snaží se Vás ochránit agresivním chováním.)
  • Sebeobrana (pokud má pejsek pocit, že je ohrožen jiným psem nebo člověkem, agrese může sloužit i k jeho obraně.)

Dokud nezvládnete agresi vašeho psa, měli byste se vyhnout situacím, které to způsobí nejvíce. Pro agresivní chování vůči ostatním psům má smysl například upřednostňovat dočasně nepoužívané cesty pro procházky, kde se vyskytuje více pejsků.  

Proč špatné zklidnění často zhoršuje agresi

Mnoho majitelů, neví jak jednat s agresivním psem. Spíše než odpovídajícím způsobem jak reagovat na špatné chování, je naopak pejsek odměněn rozmazlením, pěknými slovy a dokonce i pamlskem.

Samozřejmě, žádný majitel psa obvykle nemá za cíl chválit svého čtyřnohého miláčka za své agresivní chování, ale nevědomě to dělá mnoho lidí. Váš pes nerozumí tomu, co říkáte, ale jen to, co děláte a jak zní váš hlas.

Vaše přesvědčování a hlazení může sloužit k uklidnění, ale tímto způsobem váš pes signalizuje, že dělá všechno v pořádku. Takže místo toho, abyste snížili agresi, budete ji dokonce posilovat.

Získejte odbornou pomoc

Pokud je váš pes náchylný k agresivnímu chování, je pravděpodobné, že tento problém nebudete schopni vyřešit sami. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste v případě potřeby neváhali požádat o odbornou pomoc.

V psí škole se naučíte, jak reagovat v situacích, kdy je váš pes agresivní.  V rámci desenzibilizačního výcviku zkouší psí trenér alternativní chování u vás a vašeho čtyřnohého přítele a postupně zmírňuje agresivitu zvířete.

Dobrá volba se Shiimun Calm

Nadměrný stres, nervozita a úzkost neovlivňují pouze chování vašeho psa, kromě toho mohou dokonce způsobit vážné zdravotní problémy. Nadměrný stres často způsobuje, že postižená zvířata trpí trávením, přestávají správně jíst, nebo se vyvinou problémy s jejich kůží a srstí.
S přípravkem Shiimun Calm jsme vyvinuli potravinový doplněk, který může stresovaným a úzkostným psům poskytnout cenné živiny a přispět tak ke zlepšení pohody nemocných zvířat.
Shiitun Calm s obsahem Shitake pomáhá vašemu miláčkovi snáze zvládat stresové situace a potlačuje úzkost a nervozitu zcela přirozeným způsobem.

 

                                                                                                       produktbild_shiimun_calm-1650x1650-800x800_1