Odčervování u psů

Stále panuje mylná představa, že psa stačí odčervovat jednou za půl roku. Majitelé psovi podají odčervovací tabletu a myslí si, že mají následujících šest měsíců pokoj. S klidnou duší a dobrým pocitem už na případné infikování případnými cizopasníky nemyslí, což může být v mnoha případech pro psa přinejmenším nepříjemné.

Napadení červem je pro mnoho majitele psů obtížné téma. Existují různé typy, které se mohou u psů objevit. V Německu jsou obzvláště rozšířené houby, lišajnice a škrkavky. Ačkoli nejsou přímo život ohrožující, zbavují tělo čtyřnásobku důležitých živin. To vede k dlouhodobému nedostatku živin, což může být nebezpečné zejména u štěňat a starších psů. Z tohoto důvodu je důležité, abyste jste jednali okamžitě, pokud máte podezření na napadení červy.

Podávat psům tablety na odčervení, které je zbaví vnitřních parazitů, není psanou povinností, jako je třeba očkování. Nezáleží na tom, zda jste u psa parazity objevili či nikoliv. Odčervovat svého mazlíčka byste měli preventivně a to každé tři až šest měsíců po dobu deseti dnů s přípravkem Bellfor Wurmkur. U štěňat se doporučuje odčervovat od 3. do 12. týdne stáří jednorázově v intervalu 3 týdnů a pak pravidelně každé 3 měsíce

Přenos červů

Červi se mohou dostat do těla vašeho psa různými způsoby. Zvláště krmení syrovým masem představuje vysoké riziko. Dokonce i olizování fekálií jiných psů nebo chycení malých zvířat, jako jsou myši, může vést ke vzniku červů. Některé druhy jsou navíc přenášeny blechami nebo komáry. Některé druhy červů mohou přežít měsíce nebo dokonce roky bez hostitele. To jim dovoluje šířit se do značné míry bez povšimnutí. V zásadě proto nelze riziko napadení červů nikdy zcela vyloučit. Dokonce i když věnujete zvláštní pozornost hygieně, vždy existuje nebezpečí. 

Příznaky napadení červů

První příznaky napadení červem mohou být časté zvracení a krvavý průjem. Dalším příznakem napadení škůdcem je obvykle projevováno, že váš pes je očividně vyčerpaný a vypadá unaveně. To je částečně proto, že červi seberou některé živiny a tělo nemůže být dostatečně zásobováno.Pokud je pes neléčen, může to vést k vážných důsledkům. Skutečnost je taková, že v mnoha případech není napadení červem okamžitě rozpoznáno. Z těchto důvodů se doporučuje pravidelně odčervovat. To je jediný způsob, jak zajistit, aby váš pes byl bez červů a aby se předešlo možným důsledkům pro jeho zdraví.

Z tohoto důvodu vám doporučujeme, abyste se spoléhali na přírodní produkty. Přípravky na odčervení najdete v našem sortimentu. Jje to kompatibilní alternativa ke konvenční léčbě červů. Vzhledem k tomu, že se jedná o všechny přírodní ingredience, přípravek je obzvláště šetrný pro zdravé střevo, aniž by byly vnitřní orgány zbytečně zatěžovány. S vybranými bylinami jako jsou dýňová semena, kokosové vločky, mrkev, petržel, oregano, pelyněk, nebo zázvor je vytvořeno ve střevech vašeho psa takové prostředí, ve kterém se červi a další střevní parazity necítí pohodlně. 

Přírodní alternativa 

Při výběru správných přípravků na odčervení je dbát velké pozornosti. Mnoho léků obsahuje chemické látky. Ty sice ničí červy, ale současně také často vedou k vedlejším účinkům a značně zatěžují organismus vašeho pejska. Z tohoto důvodu doporučujeme používat pouze přírodní produkty. Přírodní doplněk Bellfor se skládá výhradně z přírodních složek a může být použit, jak při akutním napadení škůdci, tak i při profylaktici. Speciální bylinná směs vytváří nepříznivé prostředí ve střevě pro červy a současně ho podporuje, aby došlo k vyváženosti a k posílení imunitního systému

Přípravek Bellfor je obzvláště dobře snášen i při vícenásobném použití, takže může být podáván bezpečně znovu a znovu. Bellfor nabízí přípravky na odčervení v prášku, nebo ve formě sušenek.

 

Riziko pro lidi

Velká část vnitřních parazitů je navíc přenosná ze zvířete na člověka. Zrovna larvy škrkavek mohou u lidí způsobit vážné onemocnění zvané larvální toxokaróza, která má mnoho podob. Podle toho, kde se larva usadí, tam vyvolá zánět. V nejhorším případě to může být i mozek, což má pro člověka opravdu fatální následky.

Člověk se nakazí pozřením vajíček, které se nachází právě v trusu nakaženého psa. Zní to prapodivně, ale může se to stát například během hry dětí na pískovišti, nebo z nedostatečné hygieny rukou. Proto maximum, které můžete udělat vy, je odčervovat svého psa pravidelně a snížit tak riziko, že právě on bude roznašečem nákazy na ostatní zvířata či lidi.