Hmyzí protein? Nepotřebuje můj pes skutečné maso?

Chceme našim zákazníkům poskytnout nejlepší možnou podporu při správném krmení jejich psů. Z tohoto důvodu se obecně vyhýbáme jakékoli formě obilí v krmivu a místo toho přikládáme velký význam vysokému podílu masa.

Naše nejnovější odrůdy Langut Schmaus a Naturgut Schmaus také v zásadě splňují tyto požadavky. Existuje však jeden klíčový rozdíl:

Neobsahují maso!

Místo toho jsme jako zdroj bílkovin vybrali hmyzí protein. Toto rozhodnutí jsme samozřejmě učinili na základě vědeckých faktů.

Mnoho našich zákazníků je stále nejistých a dokonce se obávají, že naše jídlo poškodí jejich zdraví.

                                                                                    artikelbild_naturgutschmaus_gross-1650x1650

Nepotřebuje pes skutečné maso?

Každá potravina obsahuje určité živiny. Lze je rozdělit na mikroživiny (vitamíny a minerály) a makroživiny (bílkoviny, sacharidy a tuky). Maso slouží jako zdroj bílkovin a tuků v krmivu. Hmyz poskytuje tělu vašeho psa tyto živiny ve stejné kvalitě a činí konvenční maso nadbytečným.

Je nutné krmit dalším masem?

Naše odrůdy Langut Schmaus a Naturgut Schmaus obsahují dostatek vysoce kvalitních bílkovin, které tělo vašeho psa dokáže velmi dobře využít. Dodatečné krmení krmiva pro psy normálním masem proto není nutné.

 

                                                                                 langut schmaus -hmyz 7,5kg

Je můj pes dostatečně zásoben?

Po více než 20 letech víme velmi dobře, co představuje zdravá strava pro psy. Při vývoji krmiva pro psy s bílkovinami z hmyzu jsme kladli velký důraz na to, aby splňovaly potřeby zvířat a aby obsahovaly všechny potřebné živiny.

Podávají se hmyzu léky, nebo antibiotika?

Užívání drog a antibiotik je v chovu hospodářských zvířat velmi rozšířené a má zajistit, aby se nemoci mezi zvířaty nešířily. Larvy mouchy černého vojáka, které používáme do krmiva, neonemocní, a proto nepotřebují žádné léky.

Používají se pesticidy v chovu?

Totéž platí pro používání pesticidů. Ty také nejsou nutné pro chov larev hmyzu. Jedná se tedy o zcela přírodní surovinu, která má dokonce výhody oproti běžným hospodářským zvířatům, jako je drůbež.

Hmyz v doplňcích stravy

Larvy mušky černé se nepoužívají pouze v krmivu pro psy s hmyzími bílkovinami. Jsou také důležitou složkou našich doplňků stravy, kde významně přispívají k účinnosti. Hlavním důvodem je složení aminokyselin a vysoký obsah kyseliny laurové.

Aminokyselinový profil hmyzích proteinů

Přesné složení bílkovin, které obsahuje, určuje, jak dobře lze určitý zdroj bílkovin použít. Náš hmyzí protein obsahuje celkem 18 aminokyselin. To zahrnuje také všechny aminokyseliny, které jsou pro psy nezbytné. Je proto perfektní jako náhrada normálního masa a zajišťuje optimální péči o zvíře.

Kyselina Laurová

Nasycená mastná kyselina laurová posiluje imunitní systém, pomáhá v boji proti bakteriím a má protizánětlivé účinky. S 31,5% (v čistém hmyzím oleji dokonce přes 40%) mají naše larvy velmi vysoký podíl této důležité mastné kyseliny. To vám umožní cenným způsobem přispět ke zdraví vašeho psa.

Závěr

Psi jsou nepochybně masožravci. Z tohoto důvodu se veganská strava nedoporučuje a může vést k vážným zdravotním problémům. To však neznamená, že je vyžadováno maso v tradičním smyslu. Jak vidíte, hmyz je více než vhodnou náhražkou drůbeže, jehněčího nebo hovězího masa.

Doplňky stravy a krmivo pro psy s hmyzími bílkovinami dodají vašemu psovi všechny potřebné živiny a poskytnou mu vysoce kvalitní bílkoviny a zdravé mastné kyseliny. Krmivo je zároveň snadno stravitelné a nemá prakticky žádný alergický potenciál. Proto je také ideálně vhodný jako kompletní krmivo pro zvláště výživově citlivá zvířata.