Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Nachlazení psa

Vlhké a chladné zimní počasí dává zabrat nejen nám lidem, nýbrž i našim psům. Můžete se nakazit vy a ani váš pes není vyjímkou. Jaké symptomy nachlazení u psa způsobí a jak je léčit, se dozvíte v následujícím textu. Mimo jiné vám i vysvětlíme, jak se můžete u vašeho psa nachlazení vyvarovat.

Nachlazení-u-psů

Příčiny nachlazení u psů

Nachlazení může mít u psů různé příčiny. Za infekci jsou zodpovědné většinou poruchy imunitního systému. Obzvláště když je venku zima a vlhko a nevysušíte psa řádně po vyvenčení, existuje vysoké riziko, že se pejsek nachladí. 

Také si všimněte, že zejména plemena s krátkou srstí snášejí chlad mnohem hůře než jiná dlouhosrstá plemena. S krátkosrstými plemeny byste tedy měli počkat s delšími procházkami do té doby, dokud nebude opět teplejší počasí.

Nachlazený pes: typické příznaky

Příznaky nachlazení u psa se podobají příznakům, které můžete pozorovat i u sebe. Rýma,  časté kýchání a nachlazení - to vše jsou typické známky toho, že se váš čtyřnohý přítel nachladil.
 

Dříve nebo později se k těmto příznakům nachlazení u psa přidá také kašel. Kromě toho, pokud je infekce o něco silnější, je pravděpodobné, že se u ní také objeví horečka. Skutečnost, že se váš čtyřnohý přítel cítí slabý a unavený, zjistíte také podle toho, že se jeho touha po pohybu výrazně zmírňuje.

Další možné příznaky nachlazení u psa:

 • slzení oči
 • časté tření nosu
 • sípavé zvuky při dýchání
 • zrychlené nebo zpomalené dýchání

Léčba nachlazení u psa

Ne vždy nachlazení u psa znamená, že musíte hned navštívit veterináře. Snazší potíže lze zpravidla řešit i bez pomoci veterinárního lékaře. Pokud však váš čtyřnohý přítel trpí horečkou, silným kašlem nebo hnisavým výtokem z nosu, důrazně se doporučuje nechat ho vyšetřit veterinářem.

Ten může vašemu nachlazenému psovi předepsat léky na horečku a kašel nebo dokonce antibiotika, pokud je to nutné. Kromě toho může veterinární lékař v rámci své diagnózy vyloučit, že potíže vašeho psa by mohly mít závažnější příčinu.

Ve většině případech však lze nachlazení u psů vyléčit pomocí následujících opatření:

 • Ujistěte se, že je váš pes v teple. (Extra přikrývka v pelechu působí zázraky.)
 • Dbejte na dostatečný odpočinek a spánek a vyvarujte se hraní s vaším psem.
 • Pravidelně čistěte nos zvířete a opatrně odstraňte veškerý sekret z nosu.
 • Čerstvý vzduch udělá vašemu nachlazenému pejskovi dobře. (Procházky by měly být však stále krátké.)
 • Když přijdete z procházky, řádně svého psa osušte.
 • Zvlhčovač vzduchu může pomoci zmírnit kašel vašeho psa.
 • Dostatečný příjem tekutin je při nachlazení zvláště důležitý.
 • Inhalace heřmánku zklidňuje dýchací cesty.
 • Doplněk stravy s Bellfor - Immun posiluje imunitu vašeho nachlazeného psa.

Je docela možné, že se můžete od svého psa nakazit. Pravděpodobnost je ovšem extrémně nízká. Pokud máte ve vaší domácnosti více psů, měli byste je pokud možno držet od sebe, aby nachlazení psi nebyli společně se zdravými.

Prevence nachlazení u psů

Míra náchylnosti vašeho psa k nachlazení do značné míry závisí na jeho celkovém stavu. Zvířata se silným imunitním systémem se obvykle vyrovnávají s chladným obdobím mnohem lépe než zvířata s oslabenou imunitou.

Při klesajících teplotách byste proto měli přemýšlet o tom, jak můžete podpořit imunitní systém svého psa a snížit tak riziko nachlazení.

Kromě toho je důležité vzít v úvahu specifické potřeby dané rasy vašeho psa, pokud jde o zimní procházky. Zatímco husky milují led a sníh a nemají toho nikdy dost, francouzský buldoček, nebo čivav tím moc nadšeni nebudou.

Nezapomeňte proto zvážit, jak je váš pes citlivý na chlad, a podle toho poté stanovte délku vašich procházek.

Silná obrana díky Bellfor Immun

Silný imunitní systém je pro zdraví vašeho čtyřnohého přítele zásadní. Pomáhá nejen předcházet běžnému nachlazení u psů, ale také snižuje riziko dalších nemocí.

Vyvinuli jsme doplněk stravy přesně pro tento účel, a to Bellfor Immun. Díky pečlivě vybraným obsaženým složkám poskytuje Immun vašemu psovi právě ty živiny, které potřebuje pro silnou imunitu.

Prášek-Bellfor-ImmunPřehled složek Immun:

 • hmyzí protein
 • semena kopřivy
 • rakytník 
 • šípek
 • propolis
 • přeslička

Jak vidíte, Immun sestává výhradně z přírodních složek. Poskytuje tělu vašeho psa cenné aminokyseliny, vitamíny C a B12, hořčík a železo.

Tato kombinace živin spolehlivě podporuje imunitní systém a tím pomáhá předcházet nachlazení vašeho psa nebo, pokud je zvíře již nemocné, ho lépe překonává.

Nachlazení u psů - nejdůležitější fakta ve zkratce

Nachlazení není u psů v zimě neobvyklé. Chlad a vlhkost zatěžují imunitní systém a mohou snadno vést z k tomu, že se váš čtyřnohý přítel nachladí. To však není důvod k panice. Neboť ve většině případech postačí vašemu psovi jen několik dní odpočinku a tepla, aby infekci přečkal.

Návštěva veterináře je obvykle nutná pouze při silném nachlazení, při kterém se například u vašeho psa rozvine horečka.

Jako podpůrnou léčbu, stejně tak jako prevenci proti nachlazení u vašeho psa doporučujeme  doplněk stravy Bellfor Immun.