Drůbeží tuk v krmivu pro psy. Může vést k alergii?

Jedním z argumentů, které opakovaně používáme pro naše krmivo pro psy s hmyzím proteinem, je to, že má extrémně nízký alergický potenciál. Zatímco běžné maso, jako je hovězí a kuřecí, představuje určité riziko alergie na krmivo, u našeho krmiva z hmyzího proteinu to prakticky neexistuje. Pokud váš pes netoleruje své předchozí jídlo, naše krmivo Langut Schmaus, nebo Naturgut Schmaus je tak perfektním řešením.

Drůbeží tuk v krmivu pro psy

Nedávno nás oslovil dotčený zákazník. Všiml si, že naše krmivo pro psy s hmyzím proteinem obsahuje drůbeží tuk. Řekl nám, že kvůli alergii, hledá krmivo, které neobsahuje drůbeží tuk.

Pokud je pes alergický na kuřecí maso, zdá se zcela logické, že pokud se zcela zbavíte drůbeže, tak zbavíte svého miláčka alergie

Za alergii je však zodpovědný protein obsažený v kuřeti a nikoli v tuku. Protože tuky obvykle nejsou spouštěčem alergie. Z tohoto důvodu, i když váš pes nemůže kuře, je zcela bezpečné mu dát jídlo obsahující drůbeží tuk.

Obecné informace o alergiích u psů

Mezi nejčastější alergie u psů patří alergie na blechy a atopická dermatitida. Na třetím místě je potravinová alergie.

Zatímco alergie na blechy je logicky spouštěna blechami, atopická dermatitida může být způsobena mimo jiné roztoči, pylem a plísní.

Hovězí maso, cereálie, sója a mléčné výrobky jsou hlavní příčinou alergií na krmivo. Kuře a vejce jsou také možnými alergeny, které mohou vyvolat odpovídající nadměrnou reakci těla.

Co dělat, když jste alergičtí na krmivo?

Jak již bylo zmíněno, za alergii jsou obvykle zodpovědné příslušné proteiny, které jsou obsaženy v příslušném krmivu.

Mezi příznaky, které svědčí o potravinové alergii, patří: 

  • Šupinatá kůže (lupy), svědění a vypadávání srsti 
  • Nadýmání, průjem a pravidelné zvracení 
  • Dermatitida
  • Ztráta chuti k jídlu 

Protože tyto příznaky mohou samozřejmě také naznačovat celou řadu dalších nemocí, měli byste se v případě pochybností poradit s veterinárním lékařem. To může vyloučit jiné příčiny stížností.

Pokud si u svého psa všimnete potravinové alergie, musíte nejprve přesně zjistit, co je spouštěčem. Za tímto účelem můžete provést tzv. Vylučovací dietu. V tomto testu vyzkoušíte, jaké jídlo váš miláček snáší.

Tímto způsobem přesně zjistíte, na co je váš pes alergický, a můžete to vzít v úvahu při nákupu krmiva v budoucnu. Příznaky alergie na krmivo po úspěšném přechodu zmizí docela rychle.

Které krmivo doporučujeme při alergii? 

Chcete rychle udělat něco s potravinovou alergií, nebo se j vyhnout hned od začátku? Pak doporučujeme použít naše krmivo pro psy s hmyzím proteinem. Potravinové alergie jsou prakticky vyloučeny. Samozřejmostí je zajištění všech potřebných živin. Takže nemusíte mít žádné obavy, že Vašemu pejskovi něco chybí. Vyberte si z naší bohaté nabídky granulí zastudena lisovaných, nebo hypoalergeních a přesvědčte se o dobré toleranci tohoto krmiva.

                             Kaltgepresstes Hundefutter