Od 8.7.- 15.7. nebude možné z kapacitních důvodů přijímat všechny telefonní hovory. Využijte prosím e-maily, na které Vám bude co nejdříve zodpovězeno. Děkujeme za pochopení

Tasemnice u koček

Tasemnice jsou u koček běžné. Nepříjemní paraziti však nezpůsobují viditelné příznaky, takže v mnoha případech po dlouhou dobu bez povšimnutí.

V následujícím textu se dozvíte, jak rozpoznat napadení tasemnicemi, které druhy jsou u koček obzvláště běžné a co je důležité při léčbě zamoření červy.

   Které tasemnice se u koček vyskytují? 

Existují různé druhy tasemnic, které mohou mít vliv na kočky, přičemž zvláště rozšířená je tasemnice psí (Dipylidium caninum). Psí tasemnice používají blechy jako mezihostitele a vstupují do těla kočky polykáním kožních parazitů, uhnízdí se ve střevech a za 20 dní se z nich stanou dospělí tasemnice psí.

Kromě toho jsou kočky také často napadány takzvanou kočičí tasemnicí (Taenia taeniaeformis). Tyto tasemnice se dostávají do těla kočky konzumací myší a jiných malých kořisti, které se také uhnízdí v tenkém střevě.

Kromě toho se kočky mohou příležitostně nakazit liščími tasemnicemi (Echinococcus multilocularis). Tento typ tasemnice také vstupuje do těla kočky především konzumací kořistí, jako jsou myši. Pro člověka může být napadení liščími tasemnicemi dokonce životu nebezpečné.

   Jak poznáte tasemnici u koček? 

Příznaky, které se vyskytují u koček s napadením tasemnicemi, se liší v závislosti na závažnosti infekce a jsou také ovlivněny imunitou zvířete.

Zatímco zdravá a plně dospělá kočka si ve většině případů poradí s tasemnicemi bez větších problémů. Paraziti často způsobují velké potíže u mladých, nebo nemocných koček..

Masivní napadení tasemnicemi se také u koček může projevit velmi nafouknutým žaludkem. Kromě toho jsou ve výkalech a konečníku zvířete často jednotlivé končetiny červů, které vypadají trochu jako zrnka rýže.

Některé z možných příznaků, které se mohou u vaší kočky objevit při napadení tasemnicí: 

  • Ztráta chuti k jídlu
  • Ztráta váhy
  • Průjem 
  • Svědění  oblasti konečníku 
  • Mastná srst
  • Únava 

    Jak léčit kočku s tasemnicí? 

To platí i pro kočky bez zjevných příznaků. Protože tasemnice připravují vaší kočičku o důležité živiny a někdy mohou způsobit vážné příznaky nedostatku. Je proto možné, že příznaky napadení červy jsou patrné až po určité době.

Jak název napovídá, když kočka trpí alergií na sliny z blech, jsou odpovědné blechy. Přesně řečeno, určité proteinové sloučeniny ve slinách parazita zajišťují alergickou reakci. U koček s alergií na bleší sliny stačí jen několik blech, aby způsobily masivní příznaky, jako je silné svědění.

Jak již bylo řečeno, kočky jsou napadáni tasemnicemi. Nepříjemní střevní paraziti mohou být přenášeni vylučováním výkalů nejen na jiná zvířata, ale u některých druhů tasemnic i na člověka.

Abyste předešli zmíněným problémům, musíte svou kočku včas odčervit. Při vhodném ošetření přípravkem Vermal lze tasemnice u koček obvykle dobře eliminovat a váš domácí tygr by proto měl být brzy fit.

Náš tip při napadení tasemnicemi

Než se rozhodnete pro ošetřování přípravkem, měli byste si být vědomi skutečnosti, že mnoho dostupných přípravků k odstranění parazitů obsahuje chemické látky.

Pomáhají zahubit tasemnice u vaší kočky, ale zároveň však často značně zatěžují tělo vašeho miláčka.

Doporučujeme vám proto odčervit pomocí I love my cat Vermal .

Náš přípravek Vermal je zcela přírodní doplněk stravy, který pomocí speciální bylinné směsi vytváří střevní prostředí, které je vůči červům nevhodné. To znamená, že tasemnice lze u vaší kočky spolehlivě zahubit, aniž byste se museli obávat vedlejších účinků u vaší kočičky, kvůli škodlivým látkám, které by mohli přípravky na odčervení obsahovat. 

                                                               Vermální prášek ILMC

Jak předejít napadení tasemnice? 

Kompletní ochrana proti tasemnicím bohužel není pro kočky možná. Zejména kočky se mohou nakazit otravnými parazity kdykoli, ať už jsou chovány v domácím prostředí.

Kromě svědomité hygieny v domácnosti je proto důležité kočky pravidelně odčervovat. K tomuto účelu doporučujeme použít náš Vermal prášek. U domácích koček obvykle postačují dvě dávky ročně, u venkovních koček by se preventivní odčervení mělo provádět čtyřikrát ročně.

To nejdůležitější o tasemnicích

Tasemnice mohou mít pro kočky vážné následky a mohou se dokonce přenášet i na lidi. Pravidelné odčervení je však zásadní pro snížení rizika infekce tasemnicemi.

Parazit často obsahuje účinné látky, který může vaší kočce také ublížit. Z tohoto důvodu vám doporučujeme použít I love my cat Vermal jako zdravou alternativu při léčbě napadení tasemnicemi a jako prevence.