Jak jste již pravděpodobně zjistili z médií, čelíme složité situaci na celém světě. Nepostradatelné suroviny jsou stále vzácnější, náklady na energie prudce vzrostly a dodavatelské řetězce jsou na mnoha místech narušeny. Bohužel, ani tento vývoj nás nemine. Abychom mohli i nadále fungovat tak efektivně a spolehlivě jako doposud, nezbývá nám než navýšit ceny našich produktů.

Chlamydie u koček

Chlamydie jsou velmi malé bakterie, kterými se kromě koček může nakazit i řada dalších savců a lidí. Chlamydia má určité podobnosti s viry. Přednostně útočí na buňky sliznic, ve kterých se pak množí.

U koček způsobuje chlamydie hlavně zánět spojivek, výtok z nosu a bronchitidu.

Kde se kočka nakažena chlamydií

Chlamydie je obvykle přenášena tzv. kapénkovou infekcí. Vaše kočka se proto může nakazit například fyzickým kontaktem s ostatními druhy. Je však také možná infekce u divokého zvířete, které nese chlamydii.

Kromě toho se může stát, že se patogeny během narození přenášejí z koček na koťata. Protože lidé mohou být v zásadě nakaženi také chlamydií, měli byste omezit svůj fyzický kontakt, pokud je to možné, pokud vaše kočka onemocní, a zajistit odpovídající hygienu. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení