Proč používat řepnou dužinu v krmivu pro psy?

Stále se nás ptáte jak zajistit psovi dobré životní podmínky a jak mu podávat tu správnou zdravou výživu. To nás samozřejmě těší. Nakonec se ukazuje, že je stále důležitější, aby majitelé psů krmili své psy co možná nejlidštěji a podporovali tak jejich zdraví.

Jednou z otázek, na které jste se často ptali, je: „Proč v krmivu pro psy používáte řepnou dužinu?“ Odpověď vám dáme v následujícím článku.

Téma krmení pro psy je velmi složité

Nejprve bychom chtěli krátce vysvětlit, jak opravdu složitý je předmět krmení pro psy, protože pro zajištění zdraví vašeho čtyřnohého přítele nestačí jen dát mu něco k jídlu.

Pes je polo masožravec. To znamená, že nejenže konzumuje maso, ale potřebuje i řadu dalších živin, z nichž některé získává z rostlinných složek svého krmiva.

Pokud tyto živiny nedostane, nebo je dostane ve špatném množství, dojde dříve či později k příznakům a onemocněním.

Proto úzce spolupracujeme s odborníky na výživu, chovateli psů a veterináři v Bellforu. Tímto způsobem se můžeme ujistit, že naše krmivo pro psy přispívá ke zdravému a dlouhému životu psů a že naši psí zákazníci získají pouze ty živiny, které potřebují.

Co jsou kousky řepné dužiny?

Řepné dužiny jsou vedlejším produktem při výrobě cukrové řepy. Obsahují hlavně dietní vlákniny pro regulaci trávení. Je to vlákno, které stimuluje motorickou funkci žaludku a střev.

Skládají se ze směsi nefermentovatelných a fermentovatelných vláken.

Fermentovatelná vlákna jsou vlákna, která jsou důležitá pro rovnováhu v tlustém střevě. Podporují produkci mastných kyselin s krátkým řetězcem, které mohou buňky střevní sliznice využívat jako zdroj energie.

 

Krmivo Bellfor Freiland-Schmaus

Je to správná kombinace

Ačkoli fermentovatelná vlákna, jak bylo právě popsáno, jsou důležitá pro střevní motilitu, v příliš velkém množství mohou vést k některým problémům.

Zejména u větších plemen zajišťuje silná fermentační aktivita měkké výkaly. Abychom tomu zabránili, rozhodli jsme se v Bellforu upřednostnit řepnou dužinu s pouze 50% fermentovatelných vláken.

V důsledku toho může řepná vláknina v krmivu pro psy od společnosti Bellfor plnit dva různé úkoly. Nejprve podporují motorickou funkci střeva. A na druhé straně brání tomu, aby všechny příliš silné fermentační procesy mohly být problémem.

Závěr

U psů s vysokou úrovní fermentační aktivity je velmi důležité, aby jejich krmivo obsahovalo jak rychle působící vlákna (FOS), tak i vlákna s pomalým používáním. Toto vše mu poskytne řepná dužina. 

Kombinace obou typů vláken zajišťuje zdravý střevní ekosystém a dobrou konzistenci výkalů u vašeho psa.

Stejně jako všechny ingredience v našem krmivo pro psy Bellfor řepná dužina také hraje důležitou roli při optimalizaci výživy vašeho psa.