Klostridie u psů

 

Klostridie jsou u psů velmi častou příčinou problémů s trávením. Odhady předpokládají, že více než 20 procent všech průjmových onemocnění je způsobeno infekcí klostridiemi.

Můžete přesně zjistit, jaké jsou klostridie, jak se s nimi váš pes může nakazit a jaké příznaky se vyskytují. Vysvětlíme také, jak můžete přirozeně podpořit veterinární léčbu klostridií u vašeho psa.

Co jsou klostridie?

Klostridie je rod extrémně rezistentních bakterií, které zahrnují více než 100 různých druhů. Vyskytují se prakticky všude jako bakteriální zárodky. Například některé druhy také přirozeně žijí ve střevní flóře lidí, psů a dalších vyšších organismů.

Přítomnost určitých klostridií v tenkém střevě psů je zcela normální a na první pohled nepředstavuje problém, může se však stát, že střevní flóra pejska je mimo rovnováhu a klostridie v trávicím traktu zvířete se významně množí.

Za tímto účelem tvoří klostridie spory ve střevě psa. V kombinaci s výslednými toxiny to vede k různým problémům až do život ohrožujících podmínek.

Příčiny klostridií u psů

Klostridia se může množit nejen kvůli nerovnováze ve střevní flóře psa, ale může se také požívat orálně. To je možné například tím, že pes žere ze země, kontaktuje se s exkrementy již infikovaných členů stejného druhu nebo se stravuje psím krmivem infikovaným klostridiemi.

V této souvislosti je syrové maso, které se používá u psa, také běžným zdrojem příjmu klostridií, protože, jak ukazují studie, bakteriální zátěž je zde často obzvláště vysoká.

Zda se bakterie nakonec podaří šířit a skutečně způsobovat problémy u psa, závisí na různých faktorech.

                                                             Jak rozpoznat a léčit klostridie u psů

Růst klostridií u psů mohou podporovat zejména následující faktory:

  • Dlouhodobé používání antibiotik
  • Slabý imunitní systém
  • Změna krmiva
  • Již existující infekce jinými bakteriemi
  • Nadměrný stres

Rozpoznejte klostridie u psů

Klostridie může u psů způsobovat řadu problémů a někdy může mít vážné následky. Mezi příznaky patří řídký průjem, který může být někdy krvavý. Kromě toho psi často zvrací a často trpí silným nadýmáním a bolestmi žaludku.

Jak dlouho příznaky přetrvávají a jaké důsledky jsou pro psa spojeny s klostridiemi, se liší individuálně. S mírným průběhem mohou příznaky ustupovat zhruba po týdnu.

Je však také možné, že klostridie způsobují chronické příznaky a dochází k masivnímu průjmu znovu a znovu, což způsobuje, že zvíře zhubne a celkový stav čtyřnohého přítele se dále a dále zhoršuje.

Diagnostika klostridií u psů

Pokud máte podezření, že váš pes má průjem kvůli klostridiím, doporučujeme navštívit veterináře. Ten má možnost prozkoumat fekální vzorek, aby se potvrdil váš odhad.

Veterinární lékař může také vyloučit jiné důvody. Protože průjem může být vyvolán mnoha příčinami. Klostridie jsou pouze jednou z nich a jasná diagnóza přesné nemoci je nezbytná pro úspěšnou léčbu.

Léčba psů s klostridiemi

Léčba klostridií vašeho psa v podstatě závisí na závažnosti příznaků. Pokud váš čtyřnohý přítel již ztratil hodně tekutin, může být nutné kompenzovat tuto ztrátu infuzí.

Kromě toho je obvyklé podávat psům antibiotika, aby se obtěžující bakterie dostali pod kontrolu. Kromě toho se zdá, že dieta bohatá na vlákninu má pozitivní účinek na průběh nemoci u mnoha psů. 

To by mělo být způsobeno zejména skutečností, že vláknina má pozitivní vliv na zdraví střev. Výběr správného krmiva je zvláště důležitý u psů s klostridiemi.

Za tímto účelem doporučujeme použít naše stravitelné krmivo s hmyzím proteinem z larev černého vojáka. Krmivo je zvláště stravitelné, a proto je ideální pro psy trpící klostridiemi.

                                                                                            

 

Bellfor Shiimun Gastro pro psy s klostridiemi

Abychom zabránili klostridiím u vašeho psa, doporučujeme veterinární ošetření doplnit přípravkem Bellfor Shiimun Gastro. Přírodní přípravek založený na shiitake a dalších vybraných složkách, jako je šalvěj, anýz a kurkuma, spolehlivě podporuje zdravé trávení vašeho psa.

                                                                                    

Doplněk stravy Bellfor Shiimun Gastro zmírňuje příznaky, jako je průjem, plynatost a zvracení, a může tak vašemu psovi pomoci co nejrychleji a bez trvalých následků projít infekcí klostridií.

Zároveň je Bellfor Shiimun Gastro bez umělých přísad, a proto je velmi snadno stravitelný, takže nezatěžuje organismus vašeho psa dalším stresem, který je již klostridiemi oslaben.