Jak chránit psí tlapky v mrazivých dnech

 

V zimních měsících je důležité chránit psí tlapky. Mráz, sníh a led nejsou jedinými problémy. Největším problémem je sůl a chemikálie proti námraze na chodnících, které mohou být pro psí polštářky škodlivé. Péče o tlapky je zásadní pro udržení zdraví a pohodlí našich psů.

Nezbytná příprava před procházkou

Ať už jsou podmínky jakékoli, je důležité najít si několik minut na kontrolu tlapek a případné ošetření polštářků.

  • Před každou procházkou si prohlédněte psí polštářky, abyste zjistili, zda nejsou popraskané nebo poraněné.
  • Použití speciálního balzámu Pfotenschutz pro psy pomůže chránit tlapky před agresivními chemikáliemi a chladem.
  • Je-li srst v oblasti tlap dlouhá, udržujte ji upravenou a případně zastřiženou, aby nedocházelo k tvorbě ledových kousků, které by mohly způsobit podráždění.
  • Vzít v úvahu různé typy ochrany např. botičky pro psy, které poskytují přímou ochranu proti ledovému a sněhovému povrchu. Volba by měla odpovídat potřebám vašeho psa.

Výběr správné ochrany pro tlapky

Chcete-li zajistit, že váš čtyřnohý miláček  na procházkách nepocítí nepříjemný chlad, nebo podráždění od silniční soli, je důležité vybrat správnou ochranu tlap. Pro tyto účely se hodí speciální balzám na tlapky Pfotenschutz, který vytvoří na pokožce ochranný film. Unikátní kombinace vybraných surovin obsažených v masti mají protizánětlivý, antibakteriální, ochranný a výživný účinek.

                                                                                                                Pfotenschutz

Péče po procházce: odstranění soli a nečistot

Tlapky našich psích miláčků mohou po zimní procházce obsahovat soli a nečistoty, které mohou vést k podráždění, nebo alergickým reakcím. Po každém venčení je proto důležité tlapky řádně vyčistit teplou vodou. Pozor, voda by neměla být příliš horká, aby nedošlo k popálení citlivé kůže. Následně je jemně osušte a aplikujte regenerační mast Pfotenschutz, která pomůže pokožce rychleji se obnovit.

Při čištění tlapek je dobré prohlédnout a zkontrolovat, zda na nich pes nemá žádné řezy, nebo trhliny. Jakékoliv poškození by mělo být okamžitě ošetřeno a v případě potřeby je nutné navštívit veterináře. Při velmi nepříznivém počasí s vysokou úrovní soli na silnicích, nebo ostrých ledových útvarů byste měli zvážit omezení doby venčení, aby nedošlo ke zbytečnému poškození tlap.

 

Důležitost pravidelného krmení a hydratace

V těch nejchladnějších měsících musíme našim čtyřnohým přátelům věnovat obzvlášť velkou péči. Klíčové je dbát na vyváženou stravu a dostatek pití.

  • Posílení imunity: Kvalitní doplněk stravy Immun  s obsahem vitamínů a minerálů pomůže psům posílit imunitní systém a snáz čelit zimnímu počasí.
  • Energie pro zahřátí: Zima znamená, že psi potřebují více kalorií, aby si udrželi teplo. Přidání trochu více tuku do jejich stravy může pomoci.
  • Hydratace: Psi potřebují stálý přístup k čerstvé vodě, aby předešli dehydrataci. Zamezení zamrznutí vody můžete docílit použitím izolovaných mís
  • Pravidelný režim: psi by měli dostávat jídlo ve stejnou dobu dne, což pomáhá udržet jejich metabolismus a tělesnou teplotu na optimální úrovni.

                                                                                                        725-2_immun-250g-produktbild-500x500

Závěr

Zimní péče o psa vyžaduje pečlivý přístup a myslíme-li na jejich tlapky, neměli bychom opomíjet ani jejich výživu a pitný režim. Pamatujte, že pravidelná kontrola tlap po procházce a správná strava jsou zásadní pro jejich zdraví. Kvalitní krmení a hydratace jsou podstatné pro udržení fyzické i psychické pohody vašeho psa. Buďte pozorní a starostliví - váš pes vám bude za vaši péči neskonale vděčný.