SHIBA INU

 

Shiba Inu je středně velké plemeno psů z Japonska (skupina FCI 5). Shiba Inu byl původně chován jako lovecký pes a vyznačuje se velmi pozorným a ostražitým charakterem. Je důležité mu poskytnout dostatečnou aktivitu.

Charakteristika Shiba Inu

Shiba Inu žije asi 12 až 14 let. Feny by měly mít ideální velikost 37 centimetrů. U psů je ideální velikost 40 centimetrů. Hmotnost Shiba Inu by se měla pohybovat v rozmezí od 8 do 11 kilogramů u psů, zatímco feny jsou mírně lehčí od 6,8 až 9 kilogramů.

Postava Shiba Inu je svalnatá a přiměřená. Jeho hlava má středně dlouhý krk, široké čelo a rovný hřbet nosu. Oči Shiba Inu jsou malé a trojúhelníkové.

Shiba Inu se chovají tyto barvy srsti:

  • červená
  • sezam
  • červeně sezamová
  • černá 

Část srsti však musí být vždy bílá pro všechna zbarvení.

Shiba Inu charakter

Shiba Inu je považován za inteligentního a sebevědomého. Je v podstatě vždy klidný a uvolněný. Shiba Inu je však plemeno psů s nezávislou, někdy tvrdohlavou povahou, které se nikdy zcela nepodřídí vůli majitele. Díky této funkci není Shiba Inu dobrou volbou pro všechny majitele psů.

Ti, kteří se rozhodnou pro Shiba Inu, by měli být schopni přijmout a zvládnout zvláštnosti tohoto plemene. Díky dobrému vychování je Shiba Inu velmi vhodný pro domácnosti s dětmi a další domácí zvířata, jako jsou kočky.

Činnosti se Shiba Inu

Shiba Inu byl původně chován jako lovecký pes. Z tohoto důvodu potřebuje hodně pohybu a miluje fyzickou práci. Vytrvalá zvířata jsou ideální například jako společník při běhání, nebo na kole.

Dokonce i delší procházky by měly být na programu Shiba Inu. Majitelé psů by si však měli být vědomi, že toto plemeno má stále poměrně silný lovecký instinkt.

Shiba Inu nemoci a výživa

U Shiba Inu neexistuje zvýšené riziko některých chorob. Někdy mohou mít potravinovou alergii a problémy s klouby. V zájmu podpory zdraví zvířat by majitelé měli věnovat pozornost stravě založené na potřebách s vysoce kvalitním jídlem.

Pro tento účel doporučujeme spoléhat se na kvalitu krmiva pro psy Bellfor. Koncept výživy Bellfor podporuje zdraví a pohodu vašeho Shiba Inu již od útlého věku.